Manutan
Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
Gotec
Sigfox
Skarb państwa planuje przejęcie spółki EMP, odpowiedzialnej za budowę polskiego samochodu elektrycznego Izera. Transakcję przygotowuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

- ElectroMobility Poland i jej plan budowy fabryki samochodów elektrycznych to projekt o tak dużym znaczeniu, że powinien otrzymać wsparcie z pieniędzy publicznych - powiedział w rozmowie z "Pulsem Biznesu" minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Model atomowy
Minister nie chciał zdradzić szczegółów dotyczących modelu przejęcia spółki, która buduje polski samochód elektryczny - Izerę. Jednak najprawdopodobniej odbędzie się ono podobnie jak w przypadku spółki PGE EJ1, która będzie odpowiedzialna za budowę pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. Pod koniec marca skarb państwa odkupił od dotychczasowych akcjonariuszy (PGE, KGHM, Tauron, Enea) 100 proc. udziałów, za które zapłacił ponad pół miliarda zł.

W przypadku ElectroMobility Poland struktura właścicielska wygląda podobnie - również składa się ze spółek, w których skarb państwa ma swoje udziały.

Więcej w portalu moto.pl.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

HQ Plastics
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
KAISER+KRAFT Sp. z o.o.
DAM-ROB Sp. z o.o. Sp. K.