Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
CABKA
baza dostawcow
Sigfox
Gotec
Firma JOYNEXT rozbudowała swój polski zakład produkcyjny w Obornikach Śląskich o kolejną halę produkcyjną.

Nowa hala o powierzchni 2 855 metrów kwadratowych zwiększy powierzchnie produkcyjną bezpośredniego dostawcy motoryzacyjnego jakim jest JOYNEXT o ponad 50 procent. W ten sposób firma JOYNEXT zwiększa miejsce na nowe linie produkcyjne i toruje drogę do przyszłego wzrostu. Zakład rozpocznie produkcję urządzeń sterujących akumulatorami do pojazdów elektrycznych, czołowego niemieckiego producenta samochodów, w październiku 2021 roku.

Fabryka w Obornikach Śląskich, niedaleko Wrocławia, od wielu lat odgrywa kluczową rolę w produkcji produktów zawierających zaawansowaną elektronikę na rynek europejski. JOYNEXT zawsze produkował tutaj swoje urządzenia, które kiedyś nazwalibyśmy radiem, a dziś komputerem pokładowym odpowiedzialnym za funkcjonowanie, kontrole i koordynacje nawigacji dla wiodących europejskich producentów samochodów. Budowa nowej hali produkcyjnej o łącznej powierzchni 2 855 metrów kwadratowych rozpoczęła się w maju 2020 roku i zakończyła się sukcesem w niecałe dziewięć miesięcy.

Zaangażowanie w region i inwestycje w przyszłość
Zakład jest rozbudowywany, aby zwiększyć moce produkcyjne w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie klientów. Rozbudowa nie tylko zwiększa ogólne wielkość produkcji fabryki, ale takie stwarza wystarczającą przestrzeń dla nowych linii produkcyjnych w przyszłości, w szczególności do produkcji urządzeń sterujących akumulatorami do samochodów elektrycznych i hybrydowych. Obecny poziom produkcji tego typu produktów to 36 000 urządzeń tygodniowo tylko dla jednego klienta. Wraz z ekspansją, tygodniowa wydajność wzrośnie do 45 000 urządzeń. W październiku zostanie również uruchomiony zespół trzech linii produkcyjnych zdolny produkować dodatkowo 69 000 urządzeń tygodniowo dla innego wiodącego europejskiego producenta samochodów.

- Rozbudowa naszego zakładu produkcyjnego to strategiczna inwestycja w naszą przyszłość - mówi Bogdan Koziar, dyrektor operacyjny i dyrektor zarządzający zakładu JOYNEXT w Obornikach. - Elektromobilność kwitnie, zwiększając popyt na urządzenia sterujące akumulatorami do samochodów elektrycznych zwiększenie mocy produkcyjnych jest naszą reakcją na obecne i przyszłe zapotrzebowanie rynku i toruje drogę do dalszego wzrostu.

Dla JOYNEXT, rozbudowa zakładu, oznacza również zaangażowanie w rozwój Siemianic i Obornik Śląskich, miejscowościami silnie związanymi z historią firmy. W sumie, firma zainwestowała 15 milionów euro w ciągu ostatnich dwóch lat.

JOYNEXT - łączymy przyszłość
Inteligentne rozwiązania dla pojazdów w sieci - to właśnie JOYNEXT. Pracujemy nad technologiami przyszłości, które odgrywają coraz większą rolę dla producentów samochodów i ich klientów. Wraz z postępem w kierunku w pełni autonomicznej jazdy, komunikacja danych miedzy pojazdami a urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfony lub inne pojazdy [V2V] i systemy infrastruktury [V2X], staje się coraz ważniejsza.

JOYNEXT pracuje również nad rozwojem nowych usług e chmurze i ulepszaniem już istniejących. JOYNEXT zawsze stare się zachować równowagę między innowacjami a zrównoważonym rozwojem. Nasze procesy rozwoju produktów koncentrują się konsekwentnie na użytkownikach końcowych, ich potrzebach i zachowaniach.
Zatrudniając ponad 1 300 pracowników, JOYNEXT przenosi technologie samochodowe na wyższy poziom. Posiadamy siedem zakładów na całym świecie, z ośrodkami rozwoju i innowacji w Dreźnie [Niemcy] i Ningbo [Chiny].

JOYNEXT jest bezpośrednim dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, a także partnerem rozwojowym i dostawcą systemów dla wiodących producentów samochodów od ponad 20 lat. Nasze technologie informacyjno-rozrywkowe i inteligentne bramki komunikacyjne są obecnie wdrażane w ponad dziesięciu milionach pojazdów na całym świecie.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

HMT HELDENER METALLTECHNIK POLSKA Sp. o.o. & CO Sp. komandytowa
Elmigo Sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
Radpol S.A.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Moldex3D