Stokvis Tapes
Takoni
VIA
22 stycznia br. prezes zarządu Katowickiej SSE dr Janusz Michałek wręczył decyzję o wsparciu dla BMZ Poland Sp. z o.o. Decyzję odebrała dyrektor finansów spółki p. Lucyna Grabowska.

Celem planowanej inwestycji, która wyniesie 103,3 mln złotych, jest zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu w zakresie wytwarzania baterii i zestawów akumulatorowych przeznaczonych do stosowania w pojazdach zelektryfikowanych, w tym autobusach.

W tym celu BMZ Poland zamierza rozbudować istniejący zakład poprzez budowę trzykondygnacyjnej hali produkcyjnej o powierzchni ok. 6,7 tys. m2 wraz z częściami biurowymi i socjalnymi oraz magazynowymi, a także infrastrukturę poboczną tj. instalacje zewnętrzne, parkingi, chodniki, drogi wewnętrzne. Plany inwestycyjne zakładają również nabycie infrastruktury okołoprodukcyjnej tj. instalacje i urządzenia (w tym transformatory, rozdzielnice) oraz wyposażenie części biurowo-socjalnych i przestrzeni magazynowych w meble i regały.

BMZ Poland działa w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej BMZ - światowego lidera zajmującego się rozwojem i produkcją zaawansowanych technologicznie systemów akumulatorowych oraz baterii za pośrednictwem międzynarodowych filii zlokalizowanych w Chinach, Francji, Japonii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i w Polsce.
0
Udostępniono
Automotive CEE Day 2024
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Craemer GmbH
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
BARIBAL Group
Etisoft Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.