Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
CABKA
Aalberts
VIA
Gotec
Sigfox
Kaiser Kraft
6 września br. w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE) została podpisana umowa pomiędzy HMT Heldener Metalltechnik Polska, Powiatowym Zespołem Szkół im. W.Witosa w Środzie Śląskiej oraz LSSE, dotycząca współpracy edukacyjno-patronackiej.

Dzięki umowie w Powiatowym Zespole Szkół w Środzie Śląskiej powstał klasa patronacka firmy HMT Heldener Metalltechnik Polska o profilu mechatronik.

W roku szkolnym 2021/22 w klasie o profilu mechatronik rozpoczęło naukę 22 uczniów z powiatu Środy Śląskiej. W związku z dużym zainteresowaniem przyjęto więcej uczniów niż pierwotnie zakładano. Nauka w tej klasie trwa 3 lata i kończy się egzaminem zawodowym. Obecnie osoby z wykształceniem o specjalności zawodowej mechatronik, są jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy.

- Dzięki podpisaniu tej umowy jeszcze bardziej angażujemy się w proces edukacji zawodowej w powiecie średzkim, co także dla nas może być korzystne w dłuższym okresie czasu, gdyż na rynek pracy trafią bardzo dobrze wykwalifikowani pracownicy. HMT Polska będąc liderem we wdrażaniu nowoczesnych technologii oferuje bardzo korzystne warunki pracy. Jesteśmy przekonani, że najlepsi absolwenci tego profilu zechcą podjąć z nami współpracę, co także przyczyni się do dalszego rozwoju naszej firmy - Radosław Dąbrowski, członek zarządu.

Do tej pory HMT Polska współpracowała z PZS w zakresie organizacji praktyk zawodowych dla uczniów, tak więc otwarcie klasy patronackiej jest kolejnym krokiem w zakresie zaangażowania firmy na rzecz lokalnej społeczności.

Firma HMT Heldener Metalltechnik Polska istnieje na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Komornikach od roku 2006. Zajmuje się produkcją metalowych części do przemysłu motoryzacyjnego i specjalizuje się w technice łączenia części metodą, zgrzewania, spawania, toxowania etc. Zatrudnia już ponad 290 osób. W roku 2022 rozpoczyna budowę hali magazynowej, która pozwoli jeszcze bardziej usprawnić procesy logistyczne.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Sigfox Poland Sp. z o.o.
MM Systemy Sp. z o.o.
Novacode Sp. z o.o.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
Radpol S.A.
NGplast Sp. z o.o. - opakowania przemysłowe