Stokvis Tapes
VIA
Druga część tegorocznej podwyżki stawek zasadniczych wynosi 400 zł. miesięcznie. Jest to o sto złotych więcej niż początkowo ustalono i jest równa dla całej załogi. Wynegocjowane przez "Solidarność" podwyżki będą obowiązywać od najbliższej wypłaty, dodatkowo każdy otrzyma wyrównanie wynagrodzeń za lipiec i sierpień tego roku.

Porozumienie dotyczące wzrostu płac przedstawiciele „S” podpisali z pracodawcą 28 września 2022 r. Razem z pierwszą - styczniową - częścią podwyżki stawki zasadniczej wzrosły w tym roku co najmniej o 700 zł. miesięcznie, zaś na najniższych kategoriach zaszeregowania - jeszcze więcej.

- Obecnie najniższe wynagrodzenie zasadnicze (bez premii) na produkcji to 3750 zł, czyli sporo więcej od mającej obowiązywać od stycznia przyszłego roku płacy minimalnej (3 490 zł) - mówi Katarzyna Grabowska, przewodnicząca „Solidarności” w mikołowskiej spółce.

Tegoroczne podwyżki stawek zasadniczych powodują, że wzrost wynagrodzeń 91 proc. pracowników tego zakładu jest wyższa od obecnego wskaźnika inflacji 16,1 proc. rok do roku), zaś znaczna większość załogi - w tym zwłaszcza pracowników produkcyjnych - zarabia więcej o co najmniej 20 proc. niż przed rokiem.

W porozumieniu płacowym ustalono, że kolejna, zbiorowa podwyżka stawek zasadniczych obowiązywać będzie od 1 lipca 2023 roku. Ponadto wśród postanowień porozumienia jest przewidziana możliwość jednorazowego zwiększenia w tym roku premii z okazji Bożego Narodzenia. Ma zostać to ustalone podczas oddzielnych negocjacji, do końca listopada 2022 r.

Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie produkuje samochodowe wiązki elektryczne. Zakład zatrudnia ok. 680 osób.
0
Udostępniono
MotoSolutions
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ANT Solutions Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
QSense Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
GREG-PLAST
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.