Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
fabryka przyszlosci logoZapraszamy Państwa do udziału w nowatorskim przedsięwzięciu konferencji rozproszonej „Przemysł 4.0."

W dniach 11-12 września br. w różnych lokalizacjach na terenie Wrocławia uczestnicy będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami dotyczącymi Fabryki Przyszłości. Organizatorów konferencji, cztery firmy z obszaru automatyzacji pr-ocesów wytwarzania, łączy innowacyjność produktów oraz lokalizacja - dynamicznie rozwijające się miasto Wrocław. Fabryka Przyszłości to fragment kolejnej rewolucji przemysłowej, której stajemy się uczestnikami i którą można wprowadzać w swojej fabryce już dziś.

Celem konferencji jest integracja środowiska automatyków i elektryków wokół zagadnienia Fabryki Przyszłości. Zostaną przedstawione najnowsze trendy i kierunki rozwoju systemów sterowania oraz przekazane informacje jak zbudować, zmodernizować fabrykę aby była gotowa na kolejną rewolucję przemysłową - Przemysł 4.0

Uczestnicy - konferencja jest skierowana do wszystkich osób mających wpływ na rozwój i unowocześnianie Państwa fabryki: utrzymanie ruchu, projektanci automatyki przemysłowej, inżynierowie produkcji, szefowie produkcji, dyrektorzy techniczni, integratorzy systemów sterowania, automatycy utrzymania ruchu, działy planowania i rozwoju.

Konferencja rozpocznie się w Centrum Konferencyjnym a jej kolejne części będą odbywały się równolegle w siedzibach czterech firm - organizatorów.
organizatorzyInicjatywa Przemysł 4.0 i Nowoczesna Fabryka
„Przemysł 4.0” to ukierunkowany na przyszłość projekt, który ma na celu intensywniejsze wykorzystanie technologii informatycznych w klasycznych gałęziach przemysłu (tzw. informatyzacja). Celem projektu jest opracowanie inteligentnej fabryki (smart factory), która będzie wyróżniać się szczególnie wysokim poziomem elastyczności, wydajności zasobów i ergonomii. W nowoczesnej fabryce możliwa będzie ekonomiczna produkcja mniejszych partii, a nawet realizacja zleceń jednostkowych (one-piece workflow) w bardzo krótkim czasie.

Dlaczego inicjatywę nazwano czwartą rewolucją przemysłową?
  1. rewolucja: Mechanizacja (hydroenergia, maszyny parowe)
  2. rewolucja: Produkcja masowa za pomocą taśmy produkcyjnej (Henry Ford)
  3. rewolucja: Wdrożenie techniki komputerowej do sterowania maszynami (PLC, później CNC)
  4. rewolucja: Wykorzystanie technologii IT (SAP/ERP) - technologie IT i sterowania maszynami są równolegle rozwijane
„Rewolucja” rozumiana jako zmiana polega w szczególności na decentralizacji informacji dotyczących produkcji. Produkowane elementy uzyskują dostęp do świata IT i samodzielnie sterują swoim postępem w produkcji.

Więcej na stronie konferencji Nowoczesna Fabryka 4.0.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
RADMOT Sp. z o.o.
SJM EUROSTAT SAS
Impel Group
BARIBAL Group
LINEX Sp. z o.o.