GEORG UTZ
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
Aalberts
CABKA
Krzysztof Drynda został powołany na stanowisko Prezesa Polskiej Agencji Informacji i Handlu (PAIH).

Przed przyjściem do Agencji, jako Dyrektor Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych, pełnił zwierzchnictwo nad podległymi Ministerstwu Rozwoju, Pracy i Technologii podmiotami.

Wcześniej sprawował funkcję członka zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie od 2016 roku odpowiadał m.in. za inwestycje, finanse i kontrole, a także współpracę ze szkołami i uczelniami wyższymi. Przez ponad 4 lata jego kadencji do wałbrzyskiej strefy dołączyło przeszło 90 przedsiębiorców, w tym tak znaczący inwestorzy, jak: Mercedes-Benz, Umicore, GTHR, LS czy Hongbo Clean Energy. W tym czasie nakłady poniesione w strefie wzrosły o 6 mld zł, przekraczając łącznie 30 mld zł.

Krzysztof Drynda pełnił w przeszłości funkcję doradcy ministra ds. gospodarki. Był także zawodowo związany z sektorem finansowym, prowadził własną działalność w tym obszarze. Ponadto, od wielu lat jest aktywnym działaczem organizacji pozarządowych.

Krzysztof Drynda jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej i studiów podyplomowych Master of Business Administration (MBA).
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

item Polska Sp. z o. o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
Coko-Werk Polska Sp. z o.o.
Stansefabrikken Automotive
Holzverpackung Hüfingen Sp. z o.o.
 Trojan Manufacturing Ltd.