Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
altZłoty Medal Chemii znów do zdobycia - ruszyła druga edycja prestiżowego konkursu organizowanego dla autorów najciekawszych prac licencjackich i inżynierskich z chemii oraz jej styku z fizyką lub biologią.

W Instytucie Chemii Fizycznej PAN (IChF PAN) w Warszawie rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji prestiżowego konkursu o Złoty Medal Chemii. Konkurs jest adresowany do twórców najlepszych prac licencjackich lub inżynierskich z chemii i jej pogranicza z fizyką i biologią. Głównym celem inicjatywy jest motywacja studentów do wyboru kariery naukowej. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, prof. dr hab. Maciej Żylicz.

„Z obserwacji naszej Fundacji wynika, że chemia, fizyka, a także matematyka stoją w Polsce na bardzo wysokim poziomie, a młodzi ludzie coraz częściej mogą się pochwalić w tych dziedzinach znaczącymi osiągnięciami. Dlatego uważam za cenną każdą inicjatywę, która pomaga im w rozwoju naukowym”, stwierdził prof. Żylicz.

Głównym sponsorem tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal Chemii jest firma DuPont. „Nauka ma szczególnie istotne znaczenie w rozwiązywaniu największych problemów ludzkości, związanych z wyżywieniem, ochroną środowiska oraz wydajnymi i ekologicznymi źródłami energii. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w zakresie badań naukowych doskonale wiemy, jak ważne dla tego procesu jest wspieranie młodych, utalentowanych ludzi, stojących u progu kariery naukowej”, podkreślił Piotr Gill, Dyrektor Generalny Firmy w Polsce.

Na konkurs należy przesyłać prace z dziedziny chemii (oraz z pogranicza chemii i biologii lub chemii i fizyki) wykonane w roku akademickim 2011/2012.

W ubiegłorocznej edycji na konkurs nadesłano kilkadziesiąt prac licencjackich i inżynierskich z całego kraju. Złoty Medal Chemii trafił do rąk Marcina Runowskiego z Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za pracę o modyfikowaniu nanoluminoforów magnetycznych.

„O randze konkursu świadczy między innymi fakt, że czworo spośród piętnastu finalistów zeszłorocznej edycji, w tym troje laureatów, zdobyło później prestiżowe Diamentowe Granty Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego”, podkreśla prof. dr hab. Andrzej Kapturkiewicz, koordynator konkursu w IChF PAN.

Termin nadsyłania prac upływa 30 września. Ogłoszenie listy finalistów nastąpi 31 października.

Spośród finalistów komisja konkursowa wyłoni na przełomie listopada i grudnia siedmioro laureatów. Trójka najlepszych otrzyma medale, a wszyscy laureaci nagrody pieniężne (I nagroda - 10 tys., II nagroda - 5 tys., III nagroda - 2,5 tys., wyróżnienie - 1 tys. zł). Wszyscy finaliści konkursu będą mogli odbyć staż naukowy w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, otrzymując możliwość bezpłatnego realizowania swoich badań w laboratoriach IChF PAN w formie krótko- lub długoterminowych projektów. W szczególnych przypadkach, dla osób spoza Warszawy, przewidziano możliwość dofinansowania kosztów zakwaterowania na czas współpracy z Instytutem.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
SJM EUROSTAT SAS
ISRINGHAUSEN Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.