Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Firma MAN Truck & Bus Polska dostarczyła w zeszłym miesiącu do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Kraśniku cztery nowe, miejskie, niskopodłogowe autobusy elektryczne MAN Lion’s City 10 E.

Dostawa tych pojazdów jest efektem wygranego przez MAN Truck & Bus przetargu i realizacji podpisanej w czerwcu 2023 roku umowy, w ramach której MPK w Kraśniku wyposażone zostało również w infrastrukturę ładowania baterii trakcyjnych, w postaci dwóch dwustanowiskowych ładowarek o mocy 80 kW każda. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że MPK w Kraśniku jest pierwszym w Polsce użytkownikiem elektrycznych reprezentantów rodziny MAN Lion’s City w wersji MIDI o długości 10,5 m. Autobusy te mogą przewieźć 27 pasażerów na miejscach siedzących, wyposażone są w klimatyzację, ładowarki USB, monitoring, rampę dla wózków inwalidzkich oraz monitoring. Odbiorca we własnym zakresie doposażył zakupione autobusy w system elektronicznych tablic kierunkowych, zapewniający między innymi zapowiedzi przystanków. MAN Lion’s City 10 E w wersji MIDI dzięki zmniejszonej długości, a co za tym idzie – mniejszemu promieniowi skrętu, jest idealnym autobusem dla mniejszych miejscowości oraz świetnie sprawdza się na wąskich ulicach centrów miast. Nowe elektryczne autobusy MAN Lion’s City 10 E zostały uroczyście zaprezentowane mieszkańcom Kraśnika i rozpoczęły pracę na liniach komunikacyjnych.

- Kraśnik to kolejne już polskie miasto, które zakupiło nowoczesne i atrakcyjne autobusy miejskie MAN-a w wersji w 100% elektrycznej, ale pierwsze w Polsce, do którego dostarczyliśmy autobusy elektryczne MAN Lion’s City E w wersji 10 metrowej. Ta nowa wersja w portfolio MAN-a cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów, a chcę również przypomnieć, że autobusy elektryczne MAN Lion’s City E, produkowane wyłącznie w polskiej fabryce w Starachowicach, są liderem sprzedaży na europejskim rynku - powiedział Marcin Grabowski, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów MAN Truck & Bus Polska.

Screenshot 20240417 084950 LinkedIn
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.
Bimax Sp. z o.o.