GEORG UTZ
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
Aalberts
CABKA
W minionym miesiącu ogłoszono kilka inwestycji, dzięki którym powstaną nowe miejsca pracy.

SK IE Technology postawi jeszcze dwa zakłady separatorów w Dąbrowie Górniczej

Na posiedzeniu zarządu SK IE Technology, które odbyło się 26 marca br., podjęto decyzję o zainwestowaniu ok. 1,13 bln wonów w budowę trzeciej i czwartej fabryki LiBS (separatorów do akumulatorów litowo-jonowych) w Dąbrowie Górniczej.

To największa z dotychczasowych pojedynczych inwestycji realizowanych przez koreańską firmę.

Nie tak dawno bo jesienią 2020 roku SK IE Technology poinforomował, że zbuduje zakład numer 2 o rocznej zdolności 340 mln m2. Ta inwestycja ma być zrealizowana do I kwartału 2023 roku.

Więcej >>>>

Blisko 1000 nowych miejsc pracy w wałbrzyskiej Faurecii

Faurecia, francuski koncern motoryzacyjny działający w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” zainwestuje 180 mln zł w rozbudowę zakładu.

W wyniku realizacji projektu zatrudnienie ma wzrosnąć o blisko 1 000 osób.

Faurecia należy do największych na świecie dostawców części motoryzacyjnych. Specjalizuje się w produkcji foteli samochodowych oraz systemach wyposażeń i technologiach kontroli emisji spalin. W Polsce działa od 25 lat. Na terenie kraju posiada 10 fabryk, w tym zakłady produkcyjne w Wałbrzychu, gdzie inwestor właśnie zdecydował o realizacji kolejnych projektów.

Więcej >>>>

Dwuipółmilionowy Fiat 500 wyprodukowany w tyskiej fabryce Stellantis

Dwuipółmilionowy samochód z rodziny Fiata 500 został wyprodukowany w zakładach Stellantis w Tychach.

Jubileuszowa „pięćsetka” zjechała z taśm montażowych w poniedziałek, 22 marca 2021 roku i jest nią zamówiona z rynku francuskiego wersja Dolcevita wyposażona w wydajny, kompaktowy i lekki silnik hybrydowy. Tradycyjnie już podczas tego typu wydarzeń w polskiej fabryce Fiata wyjątkową oprawę otrzymuje nie tylko jubileuszowy samochód, ale też egzemplarz bezpośrednio go poprzedzający i następny. W tym przypadku nr 2 499 999 przypadł klientowi z Polski, który zamówił wersję Fiat 500 Sport, a numer 2 500 001 to sportowa wersja Abarth 595 Monster Energy Yamaha, która trafi na rynek włoski.

Więcej >>>>

Henniges Automotive rozbuduje zakład w Prudniku

Spółka Henniges Automotive Prudnik rozbuduje zakład produkcyjny wykorzystując teren byłej fabryki Frotex.

Odnowiona zostanie zabytkowa fasada hal, natomiast w środku powstanie nowoczesna powierzchnia produkcyjna. Prace wyburzeniowe ruszą w marcu tego roku a już na wrzesień zaplanowano uruchomienie pierwszej produkcji w nowym obiekcie.

W ciągu ciągu trzech lat dostawca zainwestuje 8 mln euro zyskując łącznie ponad 14,6 tys. m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej.

Więcej >>>>
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Trojan Manufacturing (UK) Ltd
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego - Poznań Sp. z o.o.
ELPLC S.A.
Heute Service Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o. o.