Fabryki samochodów i silników w Polsce wstrzymały produkcję, ale firmy przemysłu motoryzacyjnego pomagają w walce z koronawirusem. Przekazują pieniądze i produkty oraz przestawiają się na produkcję produktów potrzebnych do walki z koronawirusem.


Boryszew S.A. uruchomił produkcję preparatu do dezynfekcji. Firma wprowadza na rynek preparat o działaniu wirusobójczym przeznaczony do dezynfekcji rąk oraz powierzchni, materiałów i wyposażenia o nazwie ERG CleanSkin.

Faurecia Wałbrzych Akcesoria uszyje do końca tygodnia 50 000 maseczek ochronnych miedzy innymi dla szpitala w Świdnicy. czytaj więcej

NOYEN uruchamia linię produkcyjną środka dezynfekującego NOYEN PROTECT+.Preparat wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Został wpisany do Wykazu Produktów Biobójczych, prowadzony przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. czytaj więcej

GUMOTIV uruchomił produkcję okularów ochronnych BHP z poliwęglanu. Nie wprowadza ich na rynek (nie ma atestów), nie sprzedaje, tylko rozdaje za darmo służbie zdrowia (głównie stacjom pogotowia i szpitalom) Plan to: wyprodukować i rozdać ok 20.000 szt.

Padro Logistics przekazuje kwotę 50 000 zł na organizację transportu środków dezynfekujących, maseczek oraz kombinezonów ochronnych do szpitali i ośrodków medycznych na terenie naszego kraju. Wszystkie firmy, które produkują wymienione wyżej środki lub które przestawiły w tym celu swoją produkcję i zamierzają bezinteresownie wesprzeć szpitale i ośrodki medyczne.

Volkswagen Poznań - Fabryka Samochodów Dostawczych i Komponentów wsparł szpital w Poznaniu przekazjąc w sumie ponad 1000 kombinezonów ochronnych oraz 7000 par rękawiczek dla personelu szpitala a także wodę dla pracowników szpitala i kremy do rąk.

PZL Sedziszów będzie produkować maseczki ochronne z domieszką nano-srebra. Firma, produkująca filtry do samochodów i maszyn rolniczych, poszerzyła niedawno linie produkcyjne o proces technologiczny wykorzystujący nano-srebro. Badania wykazały, że technologia ta znajduje także inne zastosowania np. w produkcji antybakteryjnych masek ochronnych. czytaj więcej

Hydro Extrusion Poland w Trzciance, zarząd firmy przekazał 120 tys. zł na wsparcie zbiórki dla Szpitala Powiatowego w Trzciance. Środki będą przeznaczone na zakup respiratorów, które odgrywają kluczową rolę w ratowaniu życia pacjentów zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Geo Globe Polska wprowadziła do sprzedaży osłony zabezpieczające miejsca pracy. W obliczu globalnej epidemii każde działanie prewencyjne jest na wagę złota.

BMZ Polska w Gliwicach znalazła się na pierwszej linii walki z koronawirusem.  Epidemia zwiększyła zapotrzebowanie na baterie do urządzeń medycznych, szczególnie sprzętu do wentylacji chorych. Zakład uruchamia dodatkowe zmiany i zwiększa co najmniej o połowę produkcję tego rodzaju akumulatorów. Plany produkcyjne baterii do monitorów respiratorów wzrosły z 4000 do 6600.

Silesia Plastics oferuje wsparcie w produkcji elementów z tworzyw sztucznych. Firma wykona produkty dla służb walczących z pandemią pro bono.

Progress Consulting For Industry - przeznaczy 10 000 zł na pomoc w zakresie transportu wszelkich środków wspomagających walkę instytucji publicznych: szpitali, przychodni, szkół czy innych organizacji których działania wymagają przewozu środków materialnych. Pomoc obejmuje teren całego województwa Dolnośląskiego.

Bio-Circle Surface Technology - bezpłatnie dostarczy preparaty chemiczne o działaniu wirusobójczym grupie zajmującej się drukowaniem 3D i składaniem przyłbic dla służb medycznych

Inżynierowie z polskiego centrum technicznego Nexteer Automotive drukują w technice 3D przyłbice (maski), aby wspomóc lekarzy i ratowników walczących z epidemią koronawirusa. Są także gotowi pomóc w uruchomieniu podobnej produkcji każdemu posiadaczowi drukarki 3D. Sami wytwarzają obecnie około 100 egzemplarzy na dobę. Sprzęt trafia do lokalnych służb medycznych. Na co dzień specjaliści Nexteer projektują i produkują w Gliwicach oraz Tychach nowoczesne systemy sterowania dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Kontakt dla posiadaczy drukarek 3D chętnych do rozpoczęcia produkcji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.czytaj więcej

AC S.A. przekazała maseczki ochronne Szpitalowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku. Zapas maseczek ochronnych zakupionych przez Spółkę trafił do Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku. czytaj więcej

Aptiv Centrum Techniczne w Krakowie -pracownicy oddziału produkują przyłbice dla lekarzy i medyków. Pierwsza partia został przekazana do szpitala w Krakowie.

FCA Poland przekaże łącznie 14 samochodów z swojego parku demonstracyjnego na okres najbliższych tygodni do działań prowadzonych na poziomie centralnym, wojewódzkim i powiatowym przez Państwową Straż Pożarną (PSP), lokalnym przez Ochotniczą Straż Pożarną (OSP) oraz inne podmioty, służąc do celów kwatermistrzowskich i administracyjno-zaopatrzeniowych, jak transport niezbędnych artykułów sanitarnych, kombinezonów, maseczek, rękawic (PSP i OSP) czy posiłków dla służb medycznych (ZHP, Fundacja). czytaj więcej

Kayser Automotive System Kłodzko wsparł Szpital w Kłodzku kwotą 10 tys zł z przeznaczeniem na zakup kombinezonów ochronnych dla pracowników karetek.

Leadec wsparł finansowo (zakup materiałów) akcję „Szyjemy maseczki dla gliwickich szpitali”

Icetech Polska Polkowice włączyła się w charytatywną akcję wykonania przyłbic i szycia maseczek pomocnych przy zabezpieczeniu przed zarażeniem koronowirusem. Przyłbice i maseczki rozdysponowywane są bezpłatnie wśród służb medycznych, szpitali, hospicjów, ratowników medycznych jak również domów opieki dla osób starszych. Jest to doraźna pomoc tym miejscom, w których brakuje wszystkiego, nawet minimalnej ochrony. Jest bardzo mało czasu a potrzeby są ogromne. Pracownicy Icetech Polska oraz zaprzyjaźnione z firmą osoby wykonują przyłbice i szyją maseczki charytatywnie. 

Wszystkie spółki Mercedesa w Polsce, od produkcji przez sprzedaż po usługi finansowe wspierają działania przeciwdziałania pandemii.
"Zapewniamy pomoc logistyczną w postaci samochodów osobowych i dostawczych dla placówek i organizacji medycznych, udostępniamy swoje kanały społecznościowe na potrzeby informacyjne, a na poziomie centrali opracowujemy produkcję sprzętu medycznego. Nasze drukarki 3D mają produkować niebawem ustniki do respiratorów. Mercedes-Benz Polska oraz Mercedes-Benz Financial Services przekazują 100 000 zł na rzecz Funduszu Interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na walkę z COVID-19. " – mówi Dr. Ewa Łabno-Falęcka. Środki finansowe zostaną wykorzystane na zakup sprzętu medycznego oraz środki ochrony osobistej personelu medycznego w walce z koronawirusem.

Fabryki Toyoty zdecydowały o wsparciu w formie rzeczowej i finansowej szpitali w Wałbrzychu i Oławie. Oprócz dotacji finansowej dla szpitala im. Sokołowskiego Toyota przekazała po 2000 masek ochronnych oraz po 100 l płynu dezynfekującego dla szpitala ginekologiczno-położniczego w Wałbrzychu oraz szpitala w Oławie. „W obliczu bardzo trudnej sytuacji, w której znalazły się nie tylko nasze fabryki ale również lokalna społeczność w której funkcjonujemy, pomoc z naszej strony traktujemy jako nasz obowiązek.” – podkreśla prezes Toyota Motor Manufacturing Poland Dariusz Mikołajczak. Dodatkowo załoga Toyoty wykorzystując dostępne na terenie fabryki drukarki 3D oraz wycinarki laserowe przyłączyła się do akcji przygotowywania przyłbic ochronnych dla personelu medycznego wspieranej między innymi przez Politechnikę Wrocławską. Przyłbice trafią do lokalnych służb medycznych z Wałbrzycha, Jelcza-Laskowic i okolic. czytaj więcej

DRÄXLMAIER Polska pomaga w walce z koronawirusem.
- (siedziba w Jeleniej Górze) Przekazanie darowizny - 20 000 zł na konto Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej na zakup środków dezynfekujących, maseczek oraz kombinezonów ochronnych.
-  (siedziba w Jeleniej Górze) Akcja szycia maseczek ochronnych - od 23.03 grupa pracowników szyja całkowicie nieodpłatnie maseczki ochronne i przekazuje je organizacjom i instytucjom, w których są one najbardziej potrzebne. W ten sposób już kilka tysięcy maseczek trafiło do pracowników szpitala w Jeleniej Górze, Kowarach i na Wysokiej Łące, pogotowia ratunkowego w Jeleniej Górze, pracowników i mieszkańców domów pomocy społecznej w Nielestnie i Janowicach Wielkich.
- (siedziba w Gliwicach) Drukowanie elementów trzymających do przyłbic ochronnych oraz pasków do maseczek chirurgicznych na drukarce 3D. Paski te zmniejszają urazy uszu, które powstają podczas długotrwałego noszenia maseczek. Zostaną one dostarczone bezpośrednio na oddziały anestezjologii i intensywnej terapii w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. czytaj więcej

Valmet Automotive rozpoczął produkcję masek ochronnych w zakładzie w Żarach. czytaj więcej

 


- Twoja firma przestawiła się na produkcję produktów potrzebnych do walki z koronawirusem

- Twoja firma aktywnie zaangażowała się w pomoc w walce z pandemią

- Napisz! e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Opublikujemy to w naszych mediach, aby informacja trafiła do jak największej liczy osób! Niech Twoje działania będą inspiracją dla innych firm jak można działać i pomagać.

0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

TM LagerTechnik
ARENA COMET SCS Polska Sp. z o.o.
PID-MILL Piotr Dydio
Myzer Sp. z o.o.
KLGS Sp. z o.o.
KLG Sp. z o.o.