Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
VIA (do 31.12.2020)
Testo (do 6 kwietnia 2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
Fabryki samochodów i silników w Polsce wstrzymały produkcję, ale firmy przemysłu motoryzacyjnego pomagają w walce z koronawirusem. Przekazują pieniądze i produkty oraz przestawiają się na produkcję produktów potrzebnych do walki z koronawirusem.


Boryszew S.A. uruchomił produkcję preparatu do dezynfekcji. Firma wprowadza na rynek preparat o działaniu wirusobójczym przeznaczony do dezynfekcji rąk oraz powierzchni, materiałów i wyposażenia o nazwie ERG CleanSkin.

Faurecia Wałbrzych Akcesoria uszyje do końca tygodnia 50 000 maseczek ochronnych miedzy innymi dla szpitala w Świdnicy.

NOYEN uruchamia linię produkcyjną środka dezynfekującego NOYEN PROTECT+.Preparat wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Został wpisany do Wykazu Produktów Biobójczych, prowadzony przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

GUMOTIV uruchomił produkcję okularów ochronnych BHP z poliwęglanu. Nie wprowadza ich na rynek (nie ma atestów), nie sprzedaje, tylko rozdaje za darmo służbie zdrowia (głównie stacjom pogotowia i szpitalom) Plan to: wyprodukować i rozdać ok 20.000 szt.

Padro Logistics przekazuje kwotę 50 000 zł na organizację transportu środków dezynfekujących, maseczek oraz kombinezonów ochronnych do szpitali i ośrodków medycznych na terenie naszego kraju. Wszystkie firmy, które produkują wymienione wyżej środki lub które przestawiły w tym celu swoją produkcję i zamierzają bezinteresownie wesprzeć szpitale i ośrodki medyczne.

Volkswagen Poznań - Fabryka Samochodów Dostawczych i Komponentów wsparł szpital w Poznaniu przekazjąc w sumie ponad 1000 kombinezonów ochronnych oraz 7000 par rękawiczek dla personelu szpitala a także wodę dla pracowników szpitala i kremy do rąk.

PZL Sedziszów będzie produkować maseczki ochronne z domieszką nano-srebra. Firma, produkująca filtry do samochodów i maszyn rolniczych, poszerzyła niedawno linie produkcyjne o proces technologiczny wykorzystujący nano-srebro. Badania wykazały, że technologia ta znajduje także inne zastosowania np. w produkcji antybakteryjnych masek ochronnych.

Hydro Extrusion Poland w Trzciance, zarząd firmy przekazał 120 tys. zł na wsparcie zbiórki dla Szpitala Powiatowego w Trzciance. Środki będą przeznaczone na zakup respiratorów, które odgrywają kluczową rolę w ratowaniu życia pacjentów zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Geo Globe Polska wprowadziła do sprzedaży osłony zabezpieczające miejsca pracy. W obliczu globalnej epidemii każde działanie prewencyjne jest na wagę złota.

BMZ Polska w Gliwicach znalazła się na pierwszej linii walki z koronawirusem.  Epidemia zwiększyła zapotrzebowanie na baterie do urządzeń medycznych, szczególnie sprzętu do wentylacji chorych. Zakład uruchamia dodatkowe zmiany i zwiększa co najmniej o połowę produkcję tego rodzaju akumulatorów. Plany produkcyjne baterii do monitorów respiratorów wzrosły z 4000 do 6600.

Silesia Plastics oferuje wsparcie w produkcji elementów z tworzyw sztucznych. Firma wykona produkty dla służb walczących z pandemią pro bono.

Progress Consulting For Industry - przeznaczy 10 000 zł na pomoc w zakresie transportu wszelkich środków wspomagających walkę instytucji publicznych: szpitali, przychodni, szkół czy innych organizacji których działania wymagają przewozu środków materialnych. Pomoc obejmuje teren całego województwa Dolnośląskiego.

Bio-Circle Surface Technology - bezpłatnie dostarczy preparaty chemiczne o działaniu wirusobójczym grupie zajmującej się drukowaniem 3D i składaniem przyłbic dla służb medycznych

 


- Twoja firma przestawiła się na produkcję produktów potrzebnych do walki z koronawirusem

- Twoja firma aktywnie zaangażowała się w pomoc w walce z pandemią

- Napisz! e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Opublikujemy to w naszych mediach, aby informacja trafiła do jak największej liczy osób! Niech Twoje działania będą inspiracją dla innych firm jak można działać i pomagać.

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SHOT BLASTING Sp. z o.o. Sp. k.
Galwan Sp. z o.o.
KLG Sp. z o.o.
Härter Technika Wytłaczania Sp. z o.o. Sp.k.
 PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
ecocolor sp. z o.o.  KTL-kataforeza