Ponad 100 ładowarek już wkrótce będzie służyło autobusom elektrycznym w Warszawie. Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały z firmą Ekoenergetyka umowę na dostawę kolejnych 68 urządzeń, które zostaną zainstalowane na terenie zajezdni "Woronicza", "Ostrobramska" i "Stalowa".

Ekoenergetyka dostarczy 65 urządzeń plug-in służących do ładowania za pomocą kabla i wtyczki (każde o mocy 60 kW) oraz trzy naziemne, do których można podłączyć się za pomocą pantografu. Te ostatnie, dzięki mocy aż 400 kilowatów pozwolą na szybkie uzupełnienie baterii autobusów.

Dzięki kolejnej już umowie sieć ładowarek dla elektrobusów zwiększy się do 120. W tej chwili funkcjonuje już 31 urządzeń wtyczkowych i dwa pantografowe, a dzięki zawartym umowom wkrótce pojawi się kolejnych 65 ładowarek plug-in i 23 pantografowe dużej mocy.

Zakup urządzeń ładujących to część programu wdrażania elektromobilności w warszawskiej komunikacji miejskiej. Miejskie Zakłady Autobusowe eksploatują obecnie 31 autobusów elektrycznych, natomiast od stycznia rozpoczną się dostawy w ramach umowy z firmą Solaris Bus & Coach na 130 elektrycznych przegubowców. Po ich zakończeniu możliwe będzie spełnienie zapowiedzi o wyeliminowaniu z Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu autobusów innych niż elektryczne.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Stjorsen Polska
Plasma Point Polska
Georg Utz Sp. z o.o.
A. Berger Polska Sp. z o. o.
IceTech Polska Sp. z o. o.
Myzer Sp. z o.o.