Manutan
Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
Gotec
Władze polskich spółek należących do koncernu Stellantis nagrodziły najzdolniejsze dzieci pracowników w ramach wewnętrznego konkursu zainicjonowanego 25 lat temu w Turynie.


15 grudnia podczas gali zorganizowanej w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej nagrody odebrało aż 48 uczniów. Część z nich była laureatami zeszłorocznej, 24. edycji, a pozostali zwyciężyli w tym roku.

W tym roku polska Komisja ds. Nagród FCA, złożona z przedstawicieli Grupy w Polsce, profesorów polskich uczelni oraz pracowników naukowych, rozpatrzyła wnioski z 24. i 25. edycji konkursu. Pierwsza z nich dotyczyła okresu od 01.07.2018 r. do 30.06.2019 r., i obejmowała łącznie 28 wniosków, spośród których komisja wyłoniła 20 laureatów w podziale na następujące kategorie:
 • 10 nagród w kategorii świadectw maturalnych,
 • 5 nagród w kategorii licencjata,
 • 2 nagrody w kategorii inżyniera,
 • 3 nagrody w kategorii magistra lub lekarza.
W 25. edycji konkursu, która dotyczyła okresu od 01.07.2019 r. do 30.06.2020 r., komisja przeanalizowała 52 wnioski i przyznała nagrody 28 osobom z najlepszymi wynikami według poniższego schematu:
 • 13 nagród w kategorii świadectw maturalnych,
 • 5 nagród w kategorii licencjata,
 • 3 nagrody w kategorii inżyniera,
 • 7 nagród w kategorii magistra lub lekarza.
Łączna wartość nagród przyznanych w obu edycjach konkursu wyniosła 123 500 złotych.

„To pod wieloma względami wyjątkowa edycja i ceremonia wręczenia nagród naszej Grupy w ramach Konkursu im. Sergio Marchionne. W zeszłym roku pandemia pokrzyżowała nam plany, więc tym bardziej cieszę się, że udało nam się nadrobić zaległości i w tym roku ogłaszamy wyniki zarówno 24., jak i jubileuszowej, 25. edycji tej cennej inicjatywy. Po raz pierwszy robimy to jako integralna i mocna część koncernu Stellantis, który powstał w styczniu br. z połączenia FCA i PSA” – powiedziała dr Henryka Bochniarz, członek Rady Nadzorczej FCA Poland i przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan podczas uroczystości. Wyraziła nadzieję, że liczni laureaci wszystkich edycji konkursu będą w przyszłości ambasadorami rozwoju i katalizatorami zmian w obszarach i w stopniu, w jakim oczekuje tego od nas współczesny świat. „Liczę, że poznaliśmy dziś grupę nowych liderów, którzy wskażą drogę swoim rówieśnikom, będą w stanie sprostać wielkim wyzwaniom współczesnego świata i którzy będą inspiracją dla swoich rówieśników i wskazówką, w którą stronę podążać. Te nagrody są też dowodem na to, jak wielką wagę przywiązujemy w koncernie do ludzi – i to nie tylko do samych pracowników, ale również do ich rodzin” – podkreśliła Henryka Bochniarz. Gratulowała zarówno laureatom, jak też ich rodzicom i nauczycielom, uzasadniając, że „sukcesów tak naprawdę nie osiąga się w pojedynkę”.

Konkurs został ustanowiony w 1996 roku w Turynie przez zarząd ówczesnego Fiata SpA. Wyróżnienia są przyznawane zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach, w których Grupa odgrywa znaczącą rolę, i mają na celu wyróżnienie i docenienie dzieci pracowników, które osiągają szczególne wyniki w nauce.

W dotychczasowych, 25 edycjach konkursu rozgrywanego w Polsce od 1997 przyznano 3 337 nagród o łącznej wartości przekraczającej 11,7 mln złotych. W tym:
 • w kategorii świadectw dojrzałości – 864 nagród,
 • w kategorii dyplomów licencjata lub inżyniera – 854 nagród,
 • w kategorii dyplomów magistra, lekarza lub studiów uzupełniających – 1 619 nagród.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

NESDESIGN Sp. z o.o.
BeGC Polska Sp. z o.o.
DAM-ROB Sp. z o.o. Sp. K.
MM Systemy Sp. z o.o.
HMT HELDENER METALLTECHNIK POLSKA Sp. o.o. & CO Sp. komandytowa
SpecialTech