Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Koncern Nexteer Automotive podjął decyzję o budowie nowego zakładu elektrycznych układów kierowniczych (EPS – Electric Power Steering) w Tychach.

Budowa nowej fabryki będzie częścią inwestycji o wartości 335 milionów złotych, związanej z rozwijaniem przez koncern coraz popularniejszej wśród światowych producentów samochodów technologii EPS.

Łącznie do roku 2020 w budowę nowego zakładu, powierzchni magazynowych oraz zakup specjalistycznych maszyn koncern planuje zainwestować 335 mln złotych. Jak wskazują przedstawiciele Nexteer Automotive, budowa nowego zakładu, który stanie obok fabryki Nexteer funkcjonującej od 1997 roku, ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć na przełomie lat 2015 i 2016.

Inwestycje w Polsce są częścią planu rozwoju technologii elektrycznych układów kierowniczych Nexteer Automotive, montowanych obecnie w modelach takich marek, jak BMW, Citroen, Fiat, Peugeot czy Opel. W szczególności dotyczyć będą one układów typu Single Pinion EPS i Column EPS, montowanych głównie w mniejszych modelach światowych producentów.

Produkując niemal półtora miliona układów EPS rocznie, działające od ponad 15 lat w Polsce zakłady Nexteer Automotive w Gliwicach i Tychach są obecnie jednymi z największych spośród 20 fabryk koncernu pod względem produkcji i zatrudnienia. Na co dzień pracuje w nich łącznie ponad 1150 osób. Od kilkunastu miesięcy polskie zakłady jako jedyne na świecie produkują m.in. system EPS dla pierwszego w pełni elektrycznego BMW - modelu i3.

- Na decyzję umiejscowienia nowych inwestycji w Polsce miała przede wszystkim wpływ doskonała jakość produktów wytwarzanych w naszych polskich fabrykach, jak i korzystne warunki ekonomiczne, jakie daje obecność w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Bardzo istotne jest dla nas także to, iż nowe inwestycje pozwolą nie tylko na utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy, ale także stworzenie nowych stanowisk, o liczbie których poinformujemy w stosownym czasie. Planowane inwestycje mają ponadto za zadanie umocnienie naszej pozycji jako światowego lidera w produkcji elektrycznych układów kierowniczych - mówi Rafał Wyszomirski, wiceprezes Nexteer Automotive ds. globalnych operacji i prezes Nexteer Automotive Poland.

***
Nexteer Automotive jest pierwszą firmą w globalnej branży motoryzacyjnej, która w 1999 roku rozpoczęła masową produkcję elektrycznych układów kierowniczych EPS.

###
O Nexteer Automotive:
Nexteer Automotive (HK:1316) jest globalną firmą produkującą układy kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym i elektrycznym, kolumny kierownicze oraz produkty do układów jezdnych dla producentów oryginalnych podzespołów. Koncern jest notowany na giełdzie w Hong-Kongu. Dla ponad 50 klientów Nexteer Automotive pracuje sztab 10 000 osób, wykonujących powierzone im zadania w 20 fabrykach, pięciu centrach inżynieryjnych, dziesięciu centrach obsługi klienta oraz trzech centrach testowych położonych w Ameryce Północnej i Południowej, Europie oraz Azji. Wśród klientów Nexteer Automotive znajdują się: GM, Fiat, Ford, Toyota, Chrysler, PSA Peugeot Citroen oraz producenci z Indii, Chin oraz Ameryki Południowej. www.nexteer.com

O Nexteer Automotive Poland:
Nexteer Automotive Poland jest polskim oddziałem Nexteer Automotive, globalnej firmy produkującej układy kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym i elektrycznym, kolumny kierownicze oraz produkty do układów jezdnych dla producentów oryginalnych podzespołów. W Polsce znajdują się dwa zakłady Nexteer Automotive: w Gliwicach oraz Tychach, zatrudniające łącznie 1 150 osób. W trakcie roku produkują one ok. trzech milionów układów i kolumn kierowniczych.

W obrębie tyskiej fabryki funkcjonuje także centrum inżynieryjne, które tworzy specjalistyczne rozwiązania dla samochodów osobowych produkowanych przez globalne koncerny samochodowe, klientów Nexteer Automotive. Tyska fabryka Nexteer Automotive jest zarazem jednym z największych zakładów firmy na świecie pod względem zatrudnienia oraz wielkości produkcji. www.nexteer.com
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SJM EUROSTAT SAS
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
Deltax Programming Sp. z o.o.
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
RADMOT Sp. z o.o.