Stokvis Tapes
VIA
Firma Nidec, japoński producent silników i napędów elektrycznych wykorzystywanych w różnych branżach, po raz kolejny zdecydował się na inwestycję i rozbudowę swojego zakładu w Niepołomicach.

Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. produkuje silniki elektryczne mające szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym. Napędy stosowane są - między innymi - w samochodowych systemach zamknięć, szyberdachach, systemach chłodzenia silnika, przekładniach kierowniczych, systemach sterowania momentem obrotowym, układach hamulcowych i regulacji siedzeń.

Nidec rozpoczął działalność w Polsce w 2006 r. przejmując działalność od Valeo, produkując w Zielonkach koło Krakowa silniki i napędy elektryczne dla sektora motoryzacyjnego. Trzy lata później produkcja została przeniesiona do nowego zakładu w Niepołomicach o pow. 10 tys. m2. Sześć lat później miała miejsce pierwsza rozbudowa i zwiększenie powierzchni zakładu o 7 tys. m2.

Najnowsza inwestycja przyniesie ponad dwukrotne zwiększenie całkowitej powierzchni zakładu (z obecnych 18,7 tys. m2 do 40 tys. m2) i będzie dotyczyć zarówno obszarów produkcyjnych, jak i administracyjnych. Wartość inwestycji to 165,2 mln złotych. - Najnowszy projekt pozwoli na dalsze zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu, wzbogacenie parku maszynowego, wprowadzenie nowych produktów, rozwijanie aplikacji związanych z szeroko rozumianą elektryfikacją branży samochodowej oraz zwiększenie zatrudnienia - mówi Leszek Brzyski, Dyrektor Naczelny zakładu w Niepołomicach. - Co niezwykle ważne, bardzo silnie rozbudowane zostaną struktury i zasoby działu badań i rozwoju, który już od kilku lat bardzo dynamicznie rozwija się w zakładzie.

Obecnie trwają pierwsze prace przygotowawcze (ziemne). Zakończenie najnowszej inwestycji zaplanowano na listopad 2020 roku.

Aktualnie spółka zatrudnia ponad 1 tys. pracowników.
0
Udostępniono
Automotivr CEE Day
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
Gergonne Polska  Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Mar-Mat Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.