Georg Utz (do 31 grudnia 2019)
Stokvis Tapes (do 8 styczeń 2020)
MotoSolutions do 27.11
GALWANO PARTNERS do 03.02.2020
VIA (do 31 grudnia 2019 r.)
MTM (do 10. stycznia 2020)
TUV SUD (do 30 listopada 2019 r.)
ITA do 31.01.2020
Firma Nidec, japoński producent silników i napędów elektrycznych wykorzystywanych w różnych branżach, po raz kolejny zdecydował się na inwestycję i rozbudowę swojego zakładu w Niepołomicach.

Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. produkuje silniki elektryczne mające szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym. Napędy stosowane są - między innymi - w samochodowych systemach zamknięć, szyberdachach, systemach chłodzenia silnika, przekładniach kierowniczych, systemach sterowania momentem obrotowym, układach hamulcowych i regulacji siedzeń.

Nidec rozpoczął działalność w Polsce w 2006 r. przejmując działalność od Valeo, produkując w Zielonkach koło Krakowa silniki i napędy elektryczne dla sektora motoryzacyjnego. Trzy lata później produkcja została przeniesiona do nowego zakładu w Niepołomicach o pow. 10 tys. m2. Sześć lat później miała miejsce pierwsza rozbudowa i zwiększenie powierzchni zakładu o 7 tys. m2.

Najnowsza inwestycja przyniesie ponad dwukrotne zwiększenie całkowitej powierzchni zakładu (z obecnych 18,7 tys. m2 do 40 tys. m2) i będzie dotyczyć zarówno obszarów produkcyjnych, jak i administracyjnych. Wartość inwestycji to 165,2 mln złotych. - Najnowszy projekt pozwoli na dalsze zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu, wzbogacenie parku maszynowego, wprowadzenie nowych produktów, rozwijanie aplikacji związanych z szeroko rozumianą elektryfikacją branży samochodowej oraz zwiększenie zatrudnienia - mówi Leszek Brzyski, Dyrektor Naczelny zakładu w Niepołomicach. - Co niezwykle ważne, bardzo silnie rozbudowane zostaną struktury i zasoby działu badań i rozwoju, który już od kilku lat bardzo dynamicznie rozwija się w zakładzie.

Obecnie trwają pierwsze prace przygotowawcze (ziemne). Zakończenie najnowszej inwestycji zaplanowano na listopad 2020 roku.

Aktualnie spółka zatrudnia ponad 1 tys. pracowników.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

KNAUF Industries Polska Sp. z o.o.
GEFCO Polska
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
SHOT BLASTING Sp. z o.o. Sp. k.
Geo Globe Polska Sp z o.o.
ZEM Sp. z o.o.