3 września br. w Pilicy (Śląskie) odbyła się kameralna uroczystość będąca jednocześnie oficjalną zapowiedzią budowy nowej części zakładu NORMA Polska Sp. z o.o.

NORMA Polska realizuje bezpośrednie dostawy komponentów do klientów motoryzacyjnych. Na chwilę obecną spółka zatrudnia około 500 osób. Nowa inwestycja oszacowana na około 3 mln euro związana będzie z produkcja nowego typu przewodów. Będą one wykorzystywane w chłodzeniu akumulatorów o większych wymiarach oraz złożoności. To bez wątpienia dodatkowy rozwój możliwości firmy, który znacząco przyczyni się do wzrostu konkurencyjności na rynku motoryzacyjnym.

Obecna powierzchnia zakładu to około 10 tys. metrów kwadratowych. Zostanie ona zwiększona o ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych. Budowa nowej części potrwa około 12 miesięcy. Na sierpień 2021 roku został zaplanowany finalny odbiór budynku produkcyjnego, a już miesiąc później nowy zakład ma uzyskać pełną moc produkcyjną.

Nowy budynek powstanie częściowo na gruncie dawnego Centrum Dystrybucji, które zostało przeniesione do nowej lokalizacji oraz na nowo nabytej działce. W ten właśnie sposób NORMA Group tworzy w Pilicy nową przestrzeń produkcyjną, która jest niezbędnym wymogiem dla rozwoju systemów wody chłodzącej.
norma polska 2020 09 04Budowany obiekt produkcyjny pozwoli zwiększyć produkcję nawet o 30-40 proc. Prowadzona inwestycja stwarza również perspektywę utworzenia dodatkowych miejsc pracy. W planie jest zatrudnienie około 100-150 osób.

W symbolicznej ceremonii zburzenia ściany starego budynku obok zarządu NORMA Polska - dyrektora zarządzającego Krzysztofa Skowrońskiego oraz dyrektora produkcji Marka Małysy wzięli udział: zarząd NORMA Group w osobach Alexandra Olbricha (President EMEA&Fasten) oraz Volkera Suessmeyera (VP Operations & Supply Chain EMEA) jak również lokalni przedstawiciele władzy oraz partnerzy związani bezpośrednio z inwestycją.

- Dzisiaj wkroczyliśmy w nową erę - mówi Krzysztof Skowroński - Wiele już osiągnęliśmy w ciągu ostatnich 17 lat i jesteśmy zdeterminowani aby przyczyniać się do rozwoju NORMA Group jako lidera w branży motoryzacyjnej. Jesteśmy zakładem konkurencyjnym i nastawionym na sukces. Wraz z powstaniem nowego budynku znacznie zoptymalizujemy planowanie oraz przepływ materiałów poprzez wykorzystanie dodatkowej przestrzeni.
norma polska 2020 09 04Alexander Olbrich w swej uroczystej przemowie zaznaczył, iż zakład w Polsce doskonale się wpasował w strategię Norma Group - Firma znajduje się w sercu Europy blisko swoich klientów i partnerów - podkreślił w swoim przemówieniu. - Z niezrównaną elastycznością oraz niezawodnością polski team pomógł w znaczący sposób przeprowadzić firmę przez kryzys związany z COVID-19 . Polski zarząd dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo oraz przeciwdziałać ekonomicznym skutkom pandemii.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

3M Poland Sp. z o.o.
TRAZMET Lager Technik Sp. z o.o.
Georg Utz Sp. z o.o.
EUROTOM Sp. z o.o.
Malbox The Stamping Company
Alucrom Sp. z o. o.