GEORG UTZ
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
Aalberts
CABKA
plast-met logo6 czerwca br. w Olkuszu został otwarty nowy zakład PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o. W wydarzeniu wzięli udział: rodzina właścicieli spółki, przedstawiciele władz samorządowych, klientów oraz dostawców.

Budowa nowego obiektu o powierzchni ponad 12 tys. m2 (10 tys. m2 powierzchni produkcyjno-magazynowej i 2,3 tys. m2 biurowo-socjalnej) rozpoczęła się w lutym 2018 r. a już w w sierpniu tego samego roku ją zakończono.
 
image processing20190513-12327-19fpasn
- W dotychczasowej lokalizacji przy ul. Głowackiego zaczęło nam brakować miejsca - mówi Adam Żyła, Prezes Zarządu PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o. - Stąd decyzja o rozbudowie zakładu na terenach przy ul. Wspólnej. Do końca tego roku zakład zostanie wyposażony w prasę o nacisku 2 000 t.

Po zakończeniu inwestycji firma będzie prowadzić działalność produkcyjną w obu olkuskich lokalizacjach.

Dostawca przewiduje  kolejne etapy inwestycji, w ramach których mają powstać kolejne dwie hale, każda o powierzchni 10 tys. m2.

Otwarcie nowego zakładu zbiegła się z 35-leciem działalności firmy, która rozpoczęła się jako mały warsztat ślusarski w maju 1984 r. Dynamiczny rozwój firmy nastąpił po nawiązaniu na początku lat 90-tych współpracy z koncernem Tenneco, początkowo jako producent komponentów na aftermarket a następnie na rynek OEM. Obecnie PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o. to uznany dostawca ze 100 proc. polskim kapitałem, specjalizujący się w  produkcji komponentów metalowych do struktur, siedzeń oraz układów wydechowych. PLAST-MET Automotive Systems dysponuje własnym dynamicznie rozwijanym działem rozwoju i projektowania wraz z Wydziałem Narzędziowym, które pozwala na kompleksową realizację projektów. Dostawca posiada certyfikaty IATF 16949:2016, ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015. Wśród jej klientów są Tenneco, Eberspächer, Kirchhoff a także Jaguar Land Rover.

Spółka zatrudnia około 450 osób.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LINEX Sp. z o.o.
Brökelmann Polska Sp. z o.o.
Zakład Wielobranżowy Galwanizernia Sp. z o.o.
Geo Globe Polska Sp z o.o.
Alucrom Sp. z o. o.
IPS Europe Sp. z o.o.