Manutan
Sandvik
Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Gotec
Firma Umicore chce zwiększyć świadomość bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców Nysy. W ramach wspólnej akcji z Gminnym Zarządem Oświaty i Gminą Nysa, w ramach akcji #bezpiecznanysa, do końca czerwca br. do wszystkich przedszkoli trafią kamizelki odblaskowe.

22 czerwca br.  pierwsze kamizelki trafiły do dzieci z Przedszkola nr 10 w Nysie. Na ręce przedszkolaków złożyli je dyrektor zakładu Umicore Dariusz Jurczak oraz Agata Czechowska. Jak podkreśla Dyrektor Przedszkola nr 10 Sylwia Wardakas – przekazane kamizelki podniosą poziom bezpieczeństwa dzieci na drodze podczas spacerów lub wycieczek grupowych. Łącznie ponad 1600 dzieci otrzyma kamizelki odblaskowe, które będą nosić podczas każdego wyjścia poza budynek danej placówki. - Kamizelki są w jaskrawym, zielonym kolorze, co ułatwia ich zauważenie w każdych warunkach pogodowych - mówi Manager General Site Services & Communication w firmie Umicore, Agata Czechowska. – O zmierzchu i w ciemności osoba ubrana w kamizelkę jest pięciokrotnie lepiej widoczna niż osoba bez kamizelki. Daje to kierowcy znacznie więcej czasu na zauważenie pieszego i wykonanie manewru, który często może uchronić przed potrąceniem i groźnymi dla życia obrażeniami.

Tworzenie bezpiecznych i zdrowych warunków życia dla pracowników i społeczności lokalnej jest priorytetem dla Umicore. Z tego powodu kamizelki będą jedynie początkiem szerszej akcji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i dorosłych. - To jest nasze wspólne miasto, także dla firm, stąd bardzo się cieszę, że mamy tego typu inicjatywy – podkreśla Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. - Kolejne akcje z pewnością będą o coraz większym zasięgu.


 
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Kerafol Keramische Folien GmbH Co KG
DAM-ROB Sp. z o.o. Sp. K.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
Seifert Polska Sp. z o.o.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.