Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Podczas zeszłotygodniowego 12. Forum MotoSolutions - best practices w przemyśle motoryzacyjnym, które odbyło się w Krakowie (23-24 listopada 2023 roku) po raz ósmy zostały wręczone Nagrody Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego.

Wyróżnienia zostały przyznane w siedmiu kategoriach: Master of Automotive Industry, Polish Supplier, Employer, CSR, Top Menadżerka, Top Manager oraz Leader of Future.

W kategorii Master of Automotive Industry wyróżnienie otrzymała fabryka samochodów Stellantis Tychy. Początki fabryki sięgają lat 70. XX w. gdy w latach 1972-75 powstała Fabryka Samochodów Małolitrażowych. Na początku lat 90. stała się częścią Grupy Fiata a od 2021 roku Grupy Stellantis. W Tychach realizowana jest inwestycja w uruchomienie trzech crossoverów. Na początku 2023 roku z linii montażowej zaczęły zjeżdżać egzemplarze modelu Jeep Avenger, a we wrześniu Fiat 600. Na początku przyszłego roku zostanie uruchomiona seryjna produkcja ostatniego crossovera - Alfa Romeo. Będzie to pierwszy model tej marki wytwarzany poza granicami Włoch. Trzy auta "made in Tychy" zostały dotychczas uhonorowane tytułem „Car of Year”: Fiat Panda, Fiat 500 i Jeep Avenger.

W imieniu firmy nagrodę odebrał dyrektor zakładu i członek zarządu p. Tomasz Gębka.

W kategorii Polish Supplier została uhonorowana spółka PLAST-MET Automotive Systems. Dostawca ma blisko 40-letnią historię swojej działalności. Spółka specjalizuje się w kompleksowej obsłudze klientów, począwszy od projektowania poprzez konstrukcję oprzyrządowania produkcyjnego pod produkcję komponentów tłoczonych i ich montażu. To jeden z największych dostawców motoryzacyjnych z polskim kapitałem, zatrudniający obecnie 600 osób.

W latach 2019-2022 PLAST-MET Automotive Systems zrealizował dwuetapową inwestycję, dzięki której zakład w Olkuszu powiększył się o 22 tys. m2 powierzchni.

Spółka posiada certyfikaty IATF 16949, ISO 14001, SoA / VDA ISA TISAX.

Nagrodę odebrał, z rąk przedstawiciela Partnera Głównego Forum firmy Dassault Systemes p. Dariusza Śliwy, dyrektor ds. handlowych p. Przemysław Drożyński.

W kategorii Employer wyróżnienie otrzymał ZF ASP Zakład Elektroniki. Fabryka w Częstochowie jest pierwszym projektem typu "Greenfield" ZF w Europie Wschodniej. Całość trwającej od 2018 roku inwestycji w budowę, a następnie rozbudowę (do roku 2025) nowego zakładu wyniesie ponad 100 mln euro.

To jedna z nielicznych fabryk w Polsce, która wytwarza zaawansowaną elektronikę dla przemysłu motoryzacyjnego. W Częstochowie produkowane są zaawansowane komponenty dla mobilności nowej generacji: kamery 4.8 S CAM, superkomputery ZF Pro AI, radary MRR czy elementy wspierające układy hamulcowe. Seryjna produkcja została uruchomiona w sierpniu 2020 roku.

Nagrodę odebrał dyrektor zakładu Krzysztof Gablankowski.

Nagroda w kategorii CSR trafiła do firmy Bulten Polska.
 
Dostawca posiada na terenie woj. śląskiego trzy zakłady. Dostawca oraz jego pracownicy angażują się w licznie działania m.in. na rzecz społeczności lokalnej. Firma za prowadzone działania została uhonorowana tytułem „Pracodawca przyjazny pracownikom”.

W najnowszym zakładzie w gminie Radziechowy-Wieprz cała produkcja jest zasilana zieloną energią elektryczną, z planami na zwiększenie udziału energii pochodzącej z własne farmy fotowoltaicznej.

Nagrodę odebrał prezes zarządu Marcin Kaźmierczak.
 
Po raz drugi w historii Nagród Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego przyznano wyróżnienie w kategorii Top Menadżerka. W edycji 2023 uhonorowano została p. Justyna Ignalska-Grochalska.

Pani Justyna związana jest z przemysłem motoryzacyjnym od 2008 r. a od 2012 roku z Plastic Omnium. Od 2016 roku pełni funkcję HR Dyrektor na Polskę a od 2020 roku także na Słowację. W obu krajach Plastic Omnium zatrudnia blisko 2,5 tys. pracowników.

W kategorii Top Manager wyróżnienie otrzymał p. Bogusław Dawiec.

W przemyśle motoryzacyjnym już od kilkudziesięciu lat. Od 2013 roku związany z amerykańskim producentem pojazdów terenowych i motocykli - Polaris Inc. Odpowiedzialny za budowę fabryki Polaris w Opolu, w której po kilku latach od jej otwarcia uruchomiono produkcję motocykli legendarnej marki INDIAN. Od czerwca 2021 roku w centralnych strukturach Polaris w Europie.

Laureatem nagrody specjalnej, przyznanej po raz drugi, została VIA Technika Obróbki Powierzchniowej.

Spółka z Komornik (gmina Środa Śląska) jako lider w zakresie mycia na klasę czystości, aktywnie inwestuje w badania i rozwój oraz stosuje najnowsze technologie, spełniając oczekiwania klientów. Normy czystości technicznej odgrywają istotną rolę w kontekście przyszłości rozwoju w przemyśle motoryzacyjnym oraz elektromobilności. Normy VDA 19.1 istotnie wpływają na bezpieczeństwo, niezawodność oraz trwałość wybranych komponentów w aucie.

Nagrodę odebrał prokurent p. Cezary Brzozowski.

 nagrody polskiego przemysłu motoryzacyjnego 2022 nagrody polskiego przemysłu motoryzacyjnego 2022  nagrody polskiego przemysłu motoryzacyjnego 2022
 nagrody polskiego przemysłu motoryzacyjnego 2022 nagrody polskiego przemysłu motoryzacyjnego 2022 nagrody polskiego przemysłu motoryzacyjnego 2022
   nagrody polskiego przemysłu motoryzacyjnego 2022  
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Craemer GmbH
GABEC
Kempny Komponenty
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Mondi Simet Sp. z o.o.
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.