25 czerwca 2020 r. Rada Nadzorcza PGO S.A. powołała w skład Zarządu spółki na kolejną trzyletnią kadencję Łukasza Petrusa i powierzyła mu funkcję Prezesa Zarządu, Lucjana Augustyna i powierzyła mu funkcję Wiceprezesa Zarządu oraz Andrzeja Bulanowskiego i powierzyła mu funkcję Wiceprezesa Zarządu.

Pan Łukasz Petrus posiada wykształcenie wyższe, ukończył studia magisterskie na wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Podyplomowe Studia Menedżerskie na WSB w Poznaniu. W latach 2005-2012 związany z Timken Polska Sp. z o.o., gdzie realizował projekty i zarządzał zespołami w obszarach lean management, six sigma, jakości oraz produkcji. W 2012 roku rozpoczął współpracę z Grupą TDJ obejmując funkcję dyrektora produkcji w Kuźni "Glinik" Sp. z o.o. W kolejnych latach pełnił kolejno rolę wiceprezesa i prezesa Zarządu tej spółki. Obecnie sprawuje funkcję prezesa zarządu PGO S.A. oraz prezesa zarządu Odlewni Żeliwa "Śrem" Sp. z o.o.

Pan Lucjan Augustyn posiada wykształcenie wyższe, ukończył Wydział Mechaniczny na Politechnice Krakowskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing – specjalność Zarządzanie i Restrukturyzacja Zakładów. W 2001 roku rozpoczął karierę zawodową w Rafinerii Nafty GLIMAR S.A., pracując na stanowiskach specjalisty ds. analiz ekonomicznych i kierownika działu kontrolingu. W latach 2004 – 2008 był pracownikiem spółki LOTOS Parafiny w Jaśle, gdzie kierował służbami kontrolingowymi, a następnie zajmował stanowisko dyrektora finansowego, pełniąc jednocześnie funkcję prokurenta spółki. W latach 2008-2012 pracował w Druk-Pak S.A. na stanowisku dyrektora ds. finansowych i wiceprezesa zarządu. Od marca 2012 Pan Lucjan Augustyn związany jest z grupą TDJ S.A. pracując na stanowisku dyrektora ds. ekonomicznych i finansowych w Kuźni GLINIK Sp. z o.o. Od 2013 roku pełnił funkcję dyrektora ds. finansowych w PGO S.A., gdzie nadzorował całokształt działalności finansowo-ekonomicznej. W latach 2015-2016 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. strategii PGO S.A. a od 2016 r. zajmuje stanowisko wiceprezesa ds. finansowych. Od 2017 r. pełni również funkcję wiceprezesa zarządu Odlewni Żeliwa "Śrem" Sp. z o.o.

Pan Andrzej Bulanowski posiada wykształcenie wyższe, ukończył Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest absolwentem Podyplomowych Studiów Menedżerskich opartych o strukturę MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 1990 roku rozpoczął swoją karierę zawodową w przedsiębiorstwie Multiserwis Sp. z o.o. pracując na stanowisku dyrektora handlowego. Od 2000 roku związany jest z branżą stalową pracując w takich firmach jak: Enpol Sp. z o.o. w Gliwicach, ThyssenKrupp Energostal S.A., ArcelorMittal Distribution Poland oraz Stalprofil S.A., w których zarządzał zespołami handlowymi. W latach 2009-2017 pełnił funkcję dyrektora sprzedaży w Voestalpine Steel Service Center Sp. z o.o. Od 2017 r. pełni funkcję wiceprezesa zarządu ds. sprzedaży PGO S.A. oraz wiceprezesa zarządu Odlewni Żeliwa "Śrem" Sp. z o.o.

.....
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MM Systemy Sp. z o.o.
CAMdivision Sp. z o.o.
 Trojan Manufacturing Ltd.
PID-MILL Piotr Dydio
NOYEN Sp. z o.o.
ARENA COMET SCS Polska Sp. z o.o.