Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
EMTECH
Budowa nowego zakładu Phoenix Contact E-Mobility o powierzchni 15.000 m² w Rzeszowie została zakończona po zaledwie pięciu miesiącach. W styczniu rozpoczęto już produkcję kabli do ładowania AC w nowej lokalizacji.

Pomimo wszystkich wyzwań związanych z pandemią koronawirusa, zakład został ukończony i przekazany firmie Phoenix Contact E-Mobility zgodnie z harmonogramem pod koniec grudnia 2020. Produkcja kabli do ładowania AC, które zdobyły nagrody za wzornictwo, rozpoczęła się już w połowie stycznia - zgodnie ze stale rosnącą dynamiką elektromobilności na rynku. Liczba nowych rejestracji pojazdów wyłącznie elektrycznych w Niemczech w 2020 r. wyniosła nieco poniżej 200 000 samochodów, a pojazdów hybrydowych typu plug-in - prawie 400 000.

Christoph Paetzold, kierownik projektu dla nowego zakładu w Rzeszowie, wyjaśnia: "Każdy z tych pojazdów posiada w bagażniku kabel do ładowania prądem zmiennym. Ponadto, premie i dotacje w całej Europie przyczyniają się do rozwoju prywatnej infrastruktury ładowania. Działania te wpływają również na wzrost sprzedaży kabli do ładowania AC. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni, że dzięki dobrej współpracy z Panattoni i władzami lokalnymi udało nam się w rekordowo krótkim czasie ukończyć obiekt w Rzeszowie i oddać go do użytku na przełomie roku. Zespół wyprodukował już pierwsze sztuki naszych kabli do ładowania AC. Przygotowujemy się do instalacji kolejnych urządzeń i zatrudnienia pracowników w nadchodzących tygodniach. Dzięki dobrej lokalizacji w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów - Dworzysko z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, nasz zakład stanie się ważnym miejscem w sieci produkcyjnej Phoenix Contact E-mobility. Równolegle w siedzibie głównej w Niemczech realizowane są również dalsze inwestycje w celu zwiększenia mocy produkcyjnych."

Nowy zakład w Rzeszowie ma łączną powierzchnię 15 000 m2, z czego 14 000 m2 to powierzchnia produkcyjna i magazynowa, a pozostałe 1 000 m2 to powierzchnia biurowa i socjalna. Produkcja, której rozpoczęcie zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku, ruszyła już w styczniu. W ciągu najbliższych kilku lat liczba pracowników ma wzrosnąć do ponad 250 osób.

O Phoenix Contact E-Mobility
Od 1 stycznia 2013 roku Phoenix Contact E-Mobility jest częścią grupy Phoenix Contact - globalnego lidera na rynku automatyki przemysłowej i elektrotechniki, zatrudniającego 17 600 pracowników na całym świecie ze swoją siedzibą w Schieder-Schwalenberg w Nadrenii Północnej-Westfalii, w pobliżu głównej siedziby firmy w Blombergu. Od tego czasu firma Phoenix Contact E-Mobility rozpoczęła działalność z 23 pracownikami, którzy już wcześniej byli zaangażowani w początkowy rozwój w dziedzinie elektromobilności w ramach grupy Phoenix Contact. Dziś firma z certyfikatem IATF zatrudnia ponad 300 pracowników. Dyrektorami zarządzającymi są Michael Heinemann i Ralf Döhre.

Phoenix Contact E-Mobility oferuje szerokie portfolio produktów dla szybko rozwijającego się rynku elektromobilności, zarówno dla infrastruktury ładowania, jak i dla interfejsu ładowania po stronie pojazdu. Firma jest szczególnie znana ze swoich kabli do ładowania CCS (Combined Charging System) oraz z rozwoju technologii HPC (High Power Charging), która umożliwia ultraszybkie ładowanie w ciągu zaledwie kilku minut.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

DAM-ROB Sp. z o.o. Sp. K.
Februko Sp. z .o.o.
 bekuplast S.A.
P.H.U.P. KRAK-OLD Sp. z o.o.
Coro-Tech Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.