Stokvis Tapes
Manutan
Aalberts
VIA
Gotec
Uruchomienie produkcji Jeepa w Tychach, pierwszego modelu na platformie Grupy PSA w ramach powstałej Grupy Stellantis, nastąpi w lipcu 2022 roku, poinformował Automotive News Europe (ANE).

Mały SUV oparty na platformie Compact Modular Platform (CMP) będzie wyposażany w jednostki napędowe opracowane przez PSA, informują źródła ANE.

Po nowym Jeepie do produkcji w FCA Poland wejdą jeszcze dwa kolejne crossovery marek Alfa Romeo (w styczniu 2023 r.) I Fiata (w lipcu tego samego roku).

FCA zapowiedział dostawcom, że produkcja aut na platformie CMP w Tychach może osiągnąć poziom 400 tys. rocznie.

28 grudnia 2020 r. oficjalnie zapowiedziano, że w FCA Poland od połowy 2022 roku będą uruchamiane nowe modele marek Jeep/Fiat/Alfa Romeo.

Model Alfa Romeo miałby być mniejszy niż kompaktowy crossover Tonale (wytwarzany na platformie FCA, używanej w Jeepie Renegade i Compass) i istniejący SUV Stelvio. Według włoskich mediów może nosić nazwę Brennero, od jednej z włoskich przełęczy (tak jak Stelvio i Tonale).

Brak jakichkolwiek informacji o model na platformie CMP ze znaczkiem Fiata. Marka ta od 2018 roku nie ma w swojej ofercie małego samochodu, kiedy zaprzestano produkcji hatchbacka Punto.

Obecnie w fabryce w Tychach produkowane są modele Fiat 500, Abarth 595 i Lancia Ypsilon.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MM Systemy Sp. z o.o.
Seifert Polska Sp. z o.o.
GOTEC Polska Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
Substance Analyst
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.