Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Georg Utz - producent systemów logistycznych z tworzywa sztucznego do wielokrotnego wykorzystania dla logistyki i przemysłu dostarczy 56 800 pojemników do nowej inwestycji firmy ASMET - jednego z największych polskich producentów śrub oraz dostawcy elementów złącznych do budowy maszyn i urządzeń dla budownictwa, energetyki, petrochemii, rolnictwa oraz motoryzacji.

Nowoczesne, wyposażone w zaawansowaną automatykę centrum logistyczne, zlokalizowane jest w miejscowości Moszna-Parcela, niedaleko Warszawy. Pojemniki Utz będą przeznaczone do magazynowania i transportu wewnętrznego 40 tys. pozycji asortymentowych firmy ASMET oraz 50 tys. produktów dostępnych na zamówienie.

W pełni zautomatyzowany magazyn firmy ASMET bazuje na systemie Shuttle. W jego centrum pracują pojemniki EUROTEC, które dzięki nowoczesnej konstrukcji doskonale współpracują z automatyką magazynową. Utz dostarczył pojemniki EUROTEC w kolorze szarym, o wymiarach 600x400 mm i wysokości 220 mm, w wersji z podwójnym, pełnym dnem oraz otworami odpływowymi. Kontenery zostały dodatkowo wyposażone w kody kreskowe naniesione metodą IML, które umożliwią zarządzanie systemem dystrybucji i pełną kontrolę obiegu opakowań.

Zarządzanie tak rozbudowaną gamą produktów i zapewnienie najwyższej jakości obsługi klientów pociąga za sobą konieczność posiadania sprawnej logistyki, a w tym przypadku automatyzacja jest wyborem koniecznym i słusznym. Bardzo nas cieszy, że rozwiązania Utz do intralogistyki będą częścią tego procesu. Życzymy firmie ASMET dalszego wzrostu i rozwoju na globalnym rynku - powiedział Wojciech Bytner, dyrektor generalny Georg Utz.

Firma Georg Utz Sp. z o.o. jest producentem plastikowych pojemników wielokrotnego użytku oraz palet i wytłoczek na części techniczne z tworzywa sztucznego. Stanowi część założonej w 1947 r., szwajcarskiej Grupy Georg Utz Holding AG - wiodącego gracza na rynku innowacyjnych, trwałych i funkcjonalnych rozwiązań magazynowych i transportowych.

Przedsiębiorstwo jest dostawcą oferującym bogatą gamę produktów dla logistyki i magazynowania oraz przemysłu, m.in. pojemniki do składowania w stosie (RAKO, EUROTEC, KLT), oszczędzające powierzchnię (składane, trapezowe), pojemniki na części techniczne (formowane wtryskowo i próżniowo), skrzyniopalety (składane KOLOX i PALOX) palety (higieniczne, H1, przemysłowe i uniwersalnego przeznaczenia). Produkty Utz mają zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki - w motoryzacji, elektronice, przetwórstwie spożywczym, przemyśle farmaceutycznym, rolnictwie, a także w handlu, e-commerce i e-grocery.

Utz posiada 8 zakładów produkcyjnych na 3 kontynentach: w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Francji Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Meksyku oraz sieć przedstawicielstw na całym świecie.

Georg Utz Sp. z o.o posiada certyfikaty: ISO 9001:2015. Jest członkiem Polskiej Izby Opakowań i Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotive CEE Day 2024

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MRS ELECTRONIC Sp. z o.o.
Projektowanie i Budowa Maszyn Artur Kania
 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
Poliamid Plastics Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
GABEC