Sukcesem zakończyły się negocjacje przedstawicieli „Solidarności” z pracodawcą, które odbyły się 13 października w spółce Gimplast w Sosnowcu.

- Doszliśmy do porozumienia w sprawach kluczowych dla pracowników. Najważniejsze zapisy porozumienia dotyczą wprowadzenia dodatku stażowego, dodatku frekwencyjnego oraz uregulowania kwestii związanych z dodatkiem funkcyjnym - mówi Izabela Będkowska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Bitron Poland w Sosnowcu, która zasięgiem swojego działania obejmuje także Gimplast.

Porozumienie płacowe będzie obowiązywało od 1 listopada. Zgodnie z zapisami dokumentu w zakładzie wprowadzony zostanie dodatek stażowy. Po 2 latach pracy będzie on wynosił 100 zł brutto miesięcznie, po 5 latach 150 zł brutto, a po 10 latach wzrośnie do 200 zł brutto. Pracownicy będą mieli także prawo do premii frekwencyjnej wynoszącej 200 zł brutto miesięcznie pod warunkiem, że ich absencja chorobowa w danym miesiącu nie przekroczy 3 dni. Uzgodniono także, że do regulaminu wynagradzania wprowadzone zostaną zapisy dotyczące dodatku funkcyjnego, który w wysokości 200 zł brutto miesięcznie będzie przysługiwał m.in. liderom zmiany i kierownikom zmiany.

Po podpisaniu porozumienia pracownicy zakończyli strajk okupacyjny i opuścili teren zakładu. Protest został rozpoczęty 12 października przez pierwszą zmianę. Strajk miał charakter rotacyjny.

W Gimplaście produkowane są podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego i sprzętu AGD. Spółka zatrudnia ok. 150 osób.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

KNAUF Industries Polska Sp. z o.o.
Trojan Manufacturing (UK) Ltd
Stjorsen Polska
A. Berger Polska Sp. z o. o.
MX norm Sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.