Stokvis Tapes
Takoni
VIA
3 stycznia 2024 r. została podjęta uchwała o postawieniu zakładu silników FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. w stan likwidacji. Zwolnienia grupowe obejmą całą, 468-osobową załogę (od lutego do maksymalnie grudnia 2024 r.). Teraz związki zawodowe poinformowały o porozumieniu w sprawie odpraw.

Porozumienie z 25 stycznia br. dotyczy wysokości odpraw dla pracowników, którzy z powodu likwidacji zakładu w Bielsku-Białej znaleźli się w trudnej sytuacji zawodowej. Aby ograniczyć w jak największym stopniu negatywne skutki społeczno-ekonomiczne organizacje zawodowe działające w spółce wypracowały następujące pakiety rekompensat:

Dwa Programy (PDO1 i PDO2) Dobrowolnych Odejść oraz porozumienie płacowe zgodnie, z którym wszyscy pracownicy FCA Powertrain Poland otrzymają podwyżkę wynagrodzenia w wysokości 750 zł brutto od 1 stycznia 2024 roku.

Wzorem realizowanych w 2023 roku zwolnień grupowych:

  • PDO1 to oferta skierowana do pracowników, którzy w toku porozumienia pracownik-pracodawca chcieliby skorzystać z oferty zatrudnienia w innych zakładach Grupy Stellantis w Polsce: w Tychach (FCA Poland lub zakład silników Stellantis Tychy), Gliwicach (Stellantis Gliwice) lub w Skoczowie (Teksid Iron Poland),
  • PDO2 to oferta skierowana dla pracowników, którzy w toku porozumienia pracownik-pracodawca zdecydują się na zakończenie swojej wieloletniej współpracy z Grupą Stellantis a tym samym definitywnie odejść.

Więcej o zawartym porozumieniu.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotive CEE Day 2024

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
GABEC
Poliamid Plastics Sp. z o.o.
FORTY Sp. J. A. Korczyński, M. Tytkowska
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
QSense Sp. z o.o.