Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
sseDolnośląski Festiwal Nauki to impreza popularnonaukowa, organizowana co roku jesienią przez wrocławskie uczelnie wyższe, instytuty naukowe oraz środowiska pozauczelniane.

Jest adresowana do wszystkich, którzy interesują się ciekawymi zjawiskami otaczającymi świat. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć Mercedes Benz Manufacturing Poland. Eksperci spółki zaprezentowali jak nauka zmienia motoryzację i jak motoryzacja zmienia nasze życie.
LRG-GN-00801-1060x600
Podczas festiwalowego Dnia Techniki i Motoryzacji, który odbył się 28 września, na dziedzińcu Politechniki Wrocławskiej w Legnicy stanęły dwa namioty tematyczne MBMPL, w których pod hasłem „Postęp napędzany nauką” zaprezentowano innowacje Mercedesa, które zrewolucjonizowały motoryzację. Wśród przełomowych wynalazków znalazły się m.in. pierwszy silnik wysokoobrotowy, pojazd patentowy Benza, ABS, ESP czy poduszka powietrzna. Odwiedzający edukacyjne punkty MBMPL mogli także dowiedzieć się więcej o systemach bezpieczeństwa i komfortu jazdy, jak: asystent martwego punktu, asystent zdalnego parkowania, asystent rozpoznawania znaków drogowych, oparte na sztucznej inteligencji głosowe sterowanie „Hej Mercedes” czy system Drive Pilot. Te i wiele innych montowanych w modelach Mercedesa rozwiązań odciążają kierowcę podczas jazdy i manewrów, a w sytuacji zagrożenia - chronią życie jego i pasażerów.

Wśród festiwalowych wydarzeń znalazły się również ciekawe wykłady.  Ludwig Franz Pak opowiedział o najnowocześniejszych rozwiązaniach Przemysłu 4.0, które będą wykorzystane w fabryce silników Mercedes-Benz w Jaworze. Nawiązując do wynalazków prezentowanych w edukacyjnych namiotach MBMPL, Kaja Wróblewska przedstawiła jak koncern Daimler zmienił motoryzację na przestrzeni ponad 130 lat – od wynalezienia samochodu aż po mobilność autonomiczną.

Atrakcje przygotowane przez MBMPL jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uwagę odwiedzających przyciągały specjalnie ściągnięte na tę okazję stare i nowe modele Mercedes-Benz, m.in. GLC Coupe, GLE Coupe, GLE SUV, Klasa X, S Limuzyna, Klasa A i Klasa E oraz robot KUKA, czyli symulator współpracy człowieka z maszyną CNC.

Podczas wydarzenia działał również punkt informacyjny z materiałami o fabryce w Jaworze oraz punkt HR, w którym zainteresowani pracą lub praktykami mogli uzyskać wszelkie informacje na temat prowadzonych obecnie rekrutacji.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
HQ Plastics
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.