Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Nadchodzą nowe możliwości dla rynku automotive za sprawą jednego z wiodących polskich konwerterów. Firma CVGS ze Śląska uruchamia produkcję w ściśle kontrolowanych warunkach czystości. Efektów możemy spodziewać się już w drugiej połowie tego roku.

Branża motoryzacyjna z roku na rok coraz chętniej podąża w kierunku samochodów autonomicznych i elektrycznych. Trend ten siłą rzeczy przynosi nie tylko nowe korzyści, lecz także wyzwania. Produkcja elektroniki w pojazdach obwarowana jest szeregiem wymagań, których spełnienie zależy często od całej sieci dostawców i podwykonawców. Dla firm konwertingowych to czas poważnej analizy standardów związanych m.in. z zanieczyszczeniami metalicznymi i niemetalicznymi, które mogą mieć wpływ na działanie układów elektrycznych. W dalszej perspektywie przekłada się to na bezpieczeństwo użytkownika pojazdu i innych uczestników ruchu drogowego.

CVGS na ścieżce nowoczesnego konwertingu

Minęły już trzy lata od czasu, gdy w CVGS zakończył się proces rebrandingu. Jego celem było jeszcze silniejsze i bardziej świadome wspieranie branży automotive w Polsce i Europie. Efekty przeprowadzonych zmian można dostrzec w wielkich inwestycjach, jakie przeprowadził zarząd firmy w minionym okresie.

- Pierwszym, dość odważnym, aczkolwiek koniecznym krokiem była „zmiana adresu”. Zmiana, dzięki której zyskaliśmy niemal trzykrotnie większą przestrzeń i możliwości dalszego inwestowania - mówi Damian Piórko, prezes CVGS. - Drugi etap to zapełnienie tej przestrzeni parkiem maszynowym na miarę obecnych czasów, ale przede wszystkim na miarę przyszłości. Można powiedzieć, że staramy się być zawsze o tych kilka kroków do przodu, by proponować już teraz to, czego nasi klienci będą potrzebowali za rok, dwa.

Zgodnie z przyjętymi planami park maszynowy jest sukcesywnie wymieniany i modernizowany. W ostatnich latach udało się zrealizować m.in. zakup urządzeń pozwalających na precyzyjne cięcie typu kiss-cut. Dzięki pozyskaniu najnowocześniejszych maszyn na stałe zlikwidowano też problemy z tzw. fingerliftami, czyli częściami wykrojów, które umożliwiają oderwanie linera od warstwy klejącej. Zdecydowanie zwiększyło to efektywność i możliwości produkcji. Ale na tym nie koniec.

W nowym parku maszynowym zaimplementowaliśmy system wizyjny, który weryfikuje wymiary detalu. Daje to nam i naszym klientom gwarancję stuprocentowej kontroli wyrobu - mówi Tomasz Gorzawski, kierownik działu jakości.

Prawdziwym kamieniem milowym w rozwoju marki jest jednak najnowsza inwestycja, czyli clean room. Jak tłumaczy Waldemar Ścierski, przedstawiciel działu sprzedaży: - Nasze flagowe produkty to wciąż samoprzylepne materiały, izolacje, elementy mocujące, przewodzące, dystanse… Zmiana polega na tym, że lada moment będziemy mogli produkować je w specjalnych warunkach czystości, a to duży przełom, tak dla nas, jak i dla naszych klientów.

Pierwszy polski clean room w branży

Uruchomienie clean roomu według planów ma nastąpić późną wiosną tego roku. Zarząd firmy zapowiada, że będzie to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla CVGS. Jest to bowiem pierwsza tego rodzaju inwestycja podjęta przez polską firmę produkującą wyroby samoprzylepne.

- Pomieszczenia czyste wykorzystuje się przede wszystkim w farmacji, medycynie, branży spożywczej czy przemyśle high-tech. Dla konwertingu, zwłaszcza w Polsce, jest to coś, co przyniesie pewną nowość. Przede wszystkim otworzy wielu firmom furtkę do realizacji związanych z produkcją samochodów elektrycznych. Furtkę, która do tej pory była zamknięta ze względu na wyśrubowane normy jakościowe w tym sektorze - prognozuje Damian Piórko..

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym wydaniu kwartalnika.
automotivesuppliers pl review 56 Pobierz kwartalnik
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SAFECHEM Europe GmbH
Mondi Simet Sp. z o.o.
 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
Kempny Komponenty
item Polska Sp. z o. o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.