Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
sseRząd przyjął we wtorek dokument dotyczący specjalnych stref ekonomicznych (SSE), który ma przyczynić się do społeczno-gospodarczego rozwoju Polski - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Przygotowana przez ministra gospodarki koncepcja rozwoju specjalnych stref ekonomicznych zakłada, że inwestycje lokowane w SSE będą musiały spełnić jedno z pięciu kryteriów, w tym m.in. innowacyjności oraz wspierania parków przemysłowych.

Chodzi również o realizowanie inwestycji m.in. w sektorach motoryzacyjnym, lotniczym, elektronicznym, maszynowym, czy biotechnologii; zwiększanie uprzemysłowienia regionów słabo rozwiniętych, a także tworzenia określonej liczby nowych miejsc pracy, w zależności od stopy bezrobocia w powiecie.

"W koncepcji określono także zasady włączania nowych terenów do specjalnych stref ekonomicznych. Dotyczy to zagospodarowania ponad 8 tys. gruntów. Chodzi o to, aby powstawały na nich nowe inwestycje zapewniające polskiej gospodarce wzrost konkurencyjności i nowe miejsca pracy" - wyjaśnia w komunikacie CIR.

"Założono, że przy ocenie wniosku o zmianę granic strefy uwzględniana będzie m.in. zgodność tej zmiany z wojewódzką strategią rozwoju i przydatność inwestycyjna gruntu" - czytamy w komunikacie.

"Ponadto, zarządzający strefami będą musieli przeprowadzić do końca pierwszego kwartału 2009ár. audyt wszystkich gruntów włączonych do stref, które nie znalazły do tej pory inwestora i określić plany wobec tych terenów. Chodzi o to, aby lepiej wykorzystywać obszary objęte strefami" - dodano.

Pod koniec czerwca 2008 r. nakłady inwestycyjne w SSE wyniosły 51,2 mld zł i pracowało w nich ponad 197 tys. osób. "Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe efekty, rząd wydłużył funkcjonowanie stref do końca 2020 r." - wyjaśnia CIR.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SAFECHEM Europe GmbH
Lubricant Polska Sp. z o.o.
GREG-PLAST
ANT Solutions Sp. z o.o.
EFAFLEX Polska Sp. z o.o.
ABC Colorex Sp. z o.o.