Stokvis Tapes
VIA
23 maja 2023 roku, osiem miesięcy od owmurowania kamienia węgielnego, 23 maja 2023 roku, miało miejsce w Sędziszowie Małopolskim symboliczne otwarcie pierwszego w Polsce zakładu SaarGummi Group.

W wydarzeniu wzięło udział kierownictwo SaarGummi Group, wojewoda podkarpacka, władze Sędziszowa Młp., parlamentarzyści podkarpaccy, przedstawiciele lokalnegu businessu oraz firmy DL Invest Group, która realizuje inwestycję w formule build to suit.

Grupa SaarGummi po raz kolejny rozszerzyła swój globalny zasięg, odpowiadając na wymagania rynku i wzmacniając swoją pozycję w Europie.
Doskonała lokalizacja zapewni dostępność kompetentnej siły roboczej, zarówno w obszarach produkcyjnych, jak i technicznych. Umożliwi to dostawcy wytwarzanie wysoce zaawansowanych produktów i stanie się głównym graczem nie tylko na rynku uszczelnień dynamicznych, ale także uszczelnień statycznych.

SaarGummi Group zawarło umowę wynajmu w DL Invest Park Sędziszów, obiekcie posiadającym certyfikat BEEAM. W pierwszej fazie wynajęto halę o powierzchni 10 tys. m2. Uruchomienie seryjnej produkcji uszczelnień zaplanowano na drugą połowę przyszłego roku.

- Standardowa wielkość naszych zakładów to 600-800 osób, na powierzchni około 20 tys. m2 - mówi Piotr Gąska, COO SaarGummi Group. - Kolejny raz w mojej karierze zawodowej wracam na Podkarpacie i kolejny raz jestem pod wrażeniem lokalnego wsparcia dla naszych inwestycji ze strony władz oraz przyszłych businessowych sąsiadów.

Jako spółka zależna CQLT Group, chińskiego przedsiębiorstwa państwowego, SaarGummi Group jest jednym z wiodących światowych dostawców technicznie wysokiej jakości systemów uszczelniających, zarówno statycznych jak i dynamicznych. Obecnie zatrudnia blisko 6 tys. pracowników w 23 lokalizacjach w 14 krajach na świecie (Europa, Azja, Ameryka Północna i Południowa). Najważniejszymi klientami są: Grupa Volkswagen, BMW, Mercedes-Benz, Ford oraz Stellantis.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
New Era Materials Sp. z o.o.