Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
CABKA
Aalberts
Sigfox
Gotec
robohakaton
Przed kilkoma dniami zarząd koreańskiej spółki SK nexilis, należącej do SKC Group, potwiedził inwestycję w postaci budowy fabryki w Europie.

Dostawca specjalizuje się w produkcji folii miedzianej, wykorzystywanej w produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych. Zakład ma mieć zdolność wytwarzania 50 tys. ton rocznie.

Preferowanym krajem jest Polska. SK nexilis chce jak najszybciej wynegocjować warunki inwestowania z polskim rządem. Nasz kraj jest bardzo dogodnym miejscem - w Polsce i w krajach sąsiednich działa 4 największych światowych producentów akumulatorów.

Po ustaleniu lokalizacji inwestycji, SK nexilis niezwłocznie przystąpi do prac przygotowawczych, takich jak projekt zakładu i uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Koreańska firma chce jeszcze w tym roku rozpocząć budowę i zakończyć ją w 2024 roku.

We wrześniu "Puls Biznesu" infomował, że SK nexilis może wybrać pod lokalizację zakładu teren w Stalowej Woli. Inwestycja mogłaby być realizowana na terenach objętych ustawą, tzw. Lex Izera.

Dostawca powołał już na początku 2020 roku spółkę w Polsce - SK nexilis Poland Sp. z o.o.

Jak na razie brak informacji zarówno o wartości inwestycji jak i zakładanym zatrudnieniu zakładu w Europie.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Automationstechnik Sp. z o.o.
Heute Service Sp. z o.o.
PID-MILL Piotr Dydio
LINEX Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.