Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Przed kilkoma dniami zarząd koreańskiej spółki SK nexilis, należącej do SKC Group, potwiedził inwestycję w postaci budowy fabryki w Europie.

Dostawca specjalizuje się w produkcji folii miedzianej, wykorzystywanej w produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych. Zakład ma mieć zdolność wytwarzania 50 tys. ton rocznie.

Preferowanym krajem jest Polska. SK nexilis chce jak najszybciej wynegocjować warunki inwestowania z polskim rządem. Nasz kraj jest bardzo dogodnym miejscem - w Polsce i w krajach sąsiednich działa 4 największych światowych producentów akumulatorów.

Po ustaleniu lokalizacji inwestycji, SK nexilis niezwłocznie przystąpi do prac przygotowawczych, takich jak projekt zakładu i uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Koreańska firma chce jeszcze w tym roku rozpocząć budowę i zakończyć ją w 2024 roku.

We wrześniu "Puls Biznesu" infomował, że SK nexilis może wybrać pod lokalizację zakładu teren w Stalowej Woli. Inwestycja mogłaby być realizowana na terenach objętych ustawą, tzw. Lex Izera.

Dostawca powołał już na początku 2020 roku spółkę w Polsce - SK nexilis Poland Sp. z o.o.

Jak na razie brak informacji zarówno o wartości inwestycji jak i zakładanym zatrudnieniu zakładu w Europie.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MWM Business Solutions Sp. z o.o.
Coro-Tech Sp. z o.o.
Seifert Polska Sp. z o.o.
TM LagerTechnik
Protomatic Sp. z o.o.
PAKOM Sp. z o.o.