GEORG UTZ
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
Aalberts
CABKA
Sumika Polymer Compounds Europe poinformowała, że w 2020 roku w Polsce rozpocznie działalność spółka Sumika Polymer Compounds Poland Sp. z o.o.

Zakład w podpoznańskich Plewiskach będzie czwartą fabryką w Europie, po Francji, Wielkiej Brytanii, i niedawnym przejęciu w Turcji.

Szczególnym atutem lokalizacji pod Poznaniem jest bliskość klientów w Polsce, a także w Niemczech i Czechach: silnie uprzemysłowionym obszarze geograficznym, w którym znajduje się wielu producentów samochodów i AGD. Ogólną strategią ekspansji SPC EU jest promowanie zakładów o odpowiedniej wielkości jak najbliżej swoich partnerów biznesowych.

Oczekuje się, że popyt na mieszanki polipropylenu na tym obszarze będzie nadal stabilnie rósł wraz z rozpowszechnianiem się pojazdów elektrycznych (EV) w związku z zaostrzaniem przepisów środowiskowych. Nowy zakład produkcyjny o powierzchni około 5,5 tys. metrów kwadratowych będzie przeznaczony do produkcji compounded polipropylenu.

Inwestycja zapewni grupie Sumika Polymer Compounds 30 000 ton dodatkowych mocy produkcyjnych i zwiększy europejskie moce produkcyjne do 170 000 ton rocznie. W pierwszym etapie zatrudnienie znajdzie około 30 pracowników i uruchomione zostaną dwóch linie produkcyjne. Realizacja obejmuje budowę silosów do magazynowania i transferu materiału.

Rozpoczęcie produkcji zaplanowane jest na I kwartał 2022 roku.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LINEX Sp. z o.o.
Brökelmann Polska Sp. z o.o.
Zakład Wielobranżowy Galwanizernia Sp. z o.o.
Geo Globe Polska Sp z o.o.
Alucrom Sp. z o. o.
IPS Europe Sp. z o.o.