Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Działający od 2002 roku w Radomiu zakład TOHO Poland Sp. z o.o. dostawca dla przemysłu motoryzacyjnego części z metalu i tw. sztucznych, wkrótce przestanie istnieć.

Spółka jest częścią japońskiej TOHO Group. Rozpoczęła działalność w połowie 2002 roku uruchomiając produkcję w zakładzie na terenie dawnej fabryki „Łucznik” przy ulicy Kozienickiej. W 2016 roku spółka przeprowadziła się do parku przemysłowego przy ulicy Samorządowej.

TOHO Poland Sp. z o.o. to przede wszystkim dostawca elementów metalowych i z tworzyw sztucznych łożysk tocznych (kosze i blaszki łożyskowe), jak również innych części dla przemysłu motoryzacyjnego, w tym do amortyzatorów. Zakład w Radomiu posiada certyfikaty IATF 16949, ISO 9001 i ISO 14001.

"Echo Dnia", powołując się na komunikat prasowy spółki, informuje, że japońska firma podjęła decyzję o likwidacji zakładu w Radomiu. Na decyzję wpłynęła "narastającą od kilku lat niesprzyjającą sytuacją makroekonomiczną, w szczególności wzrostem cen energii i surowców oraz wynikającym z niego spadkiem zamówień w połączeniu ze wzrostem kosztów operacyjnych". Wygaszanie produkcji rozpocznie się w II połowie tego roku. Finalnie spółka TOHO Poland przestanie funkcjonować w III kwartale 2025 roku.

Pracę straci 115 osób.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
QualityHUB24
MRS ELECTRONIC Sp. z o.o.
HQ Plastics
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.