Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
sse 13 czerwca 2019 r., producent autonomicznych robotów mobilnych, firma VersaBox, zainaugurowała w swojej siedzibie serię warsztatów pod nazwą VersaBox Academy. Pierwszy z nich poświęcony był robotyzacji procesów intralogistycznych.
 
Szkolenie, przygotowane przez specjalistów z firmy VersaBox oraz ekspertów zajmujących się cyfrową transformacją i wdrażaniem cyfrowych innowacji, zgromadziło ponad 60 gości z całego kraju.
 
VB-180
 
Podczas szkolenia poruszone zostały następujące zagadnienia:
 
  • Robotyzacja procesów intralogistycznych w kontekście cyfrowej transformacji przemysłu
  • Wyzwania transformacji - bezpieczeństwo, ciągłość działania, wydajność, ryzyka operacyjne
  • Warunki skutecznej robotyzacji - o czym warto pamiętać tworząc koncepcję robotyzacji procesów intralogistycznych
 
W pierwszej części spotkania omówione zostały zagadnienia związane z cyfrową transformacją w przemyśle i logistyce. Jedną z kluczowych zmian związanych z transformacją przemysłu w duchu Industry 4.0 jest zmiana modelu wytwarzania - od masowej produkcji o niskim zróżnicowaniu produktu końcowego do wytwarzania spersonalizowanych produktów „na żądanie”. Nowoczesne procesy produkcyjne (np. zgodne z Lean Manufacturing) wymagają zarówno rosnącej wydajności, dzięki m.in. automatyzacji, jak i coraz większej elastyczności.
 
VB-544
 
Borys Stokalski z RETHINK, ekspert w dziedzinie coachingu z zakresu cyfrowego rozwoju biznesu, nakreślił strukturę ekosystemu cyfrowego w „inteligentnej” fabryce. Przedstawił koncepcję platformy stworzonej przez VersaBox - AUTONOMY@WORK, bazującej na nowoczesnych jednostkach AGV zdolnych do w pełni samodzielnej nawigacji w dynamicznym środowisku. Tą klasę jednostek wyróżnia pełna autonomia nawigacji oparta o aktywną obserwację otoczenia, bez konieczności wyznaczania tras, czy punktów nawigacji za pomocą zewnętrznych znaczników lub linii.
 
Branże przemysłu, w których istnieje potrzeba dostawy komponentów np. z magazynu na linię produkcyjną, są zainteresowane automatycznym systemem transportu głównie w celu zapewnienia wzrostu wydajności procesów i skrócenia czasu operacji dostaw. Strukturę takiego procesu na przykładzie wdrożenia u jednego z klientów w branży automotive, przedstawił w drugiej części Mateusz Wiśniowski, CTO VersaBox.
 
Kluczowym punktem warsztatów była przeprowadzona przez CEO VersaBox Jakuba Michalskiego sesja demonstracyjna robotów VERSABOT działających w zaaranżowanym specjalnie na to wydarzenie środowisku hali produkcyjnej. Uczestnicy mieli okazję obserwować pokaz robotów VERSABOT 500, najczęściej wybieranego SGV z oferty VersaBox (dostępne są również VERSABOT 200 i 1000). Jego wszechstronność wynika przede wszystkim z dużego udźwigu (500 kg ładunku na podnośniku, 700 kg na platformie) oraz niewielkich gabarytów i możliwości manewrowania w dużym ruchu i małych przestrzeniach - możliwość obrotu w miejscu, dwukierunkowość, dynamiczne strefy safety. Wszystkie jednostki mogą być zarządzane z dedykowanego Managera Floty oraz mogą być integrowane z różnorodnymi systemami IT przedsiębiorstwa (np. WMS). Po sesji merytoryczno-pokazowej na uczestników czekała część networkingowa.

VersaBox Academy to cykl spotkań przeznaczonych dla managerów firm, którzy na co dzień mierzą się z wyzwaniami związanymi z optymalizacją i zapewnieniem ciągłości procesów produkcyjnych. Kolejna edycja jesienią.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Poliamid Plastics Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
ABC Colorex Sp. z o.o.
ANT Solutions Sp. z o.o.
Etyfol
RADMOT Sp. z o.o.