Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Fabryka MAN Bus wydała komunikat w sprawie prowadzonych rozmów z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników zakładu w Starachowicach.

Kierownictwo MAN Truck & Bus oraz producent wiązek elektrycznych PKC skonsultowali oferty zatrudnienia w Starachowicach. Celem jest zaoferowanie pracownikom MAN dotkniętym planowaną restrukturyzacją do 500 nowo utworzonych miejsc pracy w zakładzie PKC w Starachowicach. PKC obecnie produkuje wiązki kablowe dla MAN Truck & Bus w swoim zakładzie produkcyjnym w pobliżu polskiej fabryki autobusów MAN.

10 listopada MAN ogłosił, że ogranicza produkcję w zakładzie w Starachowicach w ramach kompleksowej restrukturyzacji działalności w obszarze autobusów i redukcję 860 miejsc pracy. Obecnie trwają rozmowy ze związkami zawodowymi w celu wspólnego znalezienia jak najlepszych rozwiązań dla Pracowników i firmy. Podobnie jak w przeszłości, MAN jest świadomy swojej odpowiedzialności społecznej. Firma planuje m.in. zaproponować pracownikom zatrudnienie w zakładach MAN - np. w fabryce samochodów ciężarowych w Krakowie czy w zakładzie w Banovcach na Słowacji.

„W wyniku prowadzonych rozmów z naszym wieloletnim partnerem - firmą PKC, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu w Starachowicach istnieje obecnie możliwość zatrudnienia dla około 500 osób” – wyjaśnia Michael Kobriger, Członek Zarządu ds. Produkcji i Logistyki w MAN Truck & Bus SE. „Naszym celem jest zapewnienie prawie wszystkim 860 pracownikom dotkniętym restrukturyzacją alternatywnej oferty pracy w firmie MAN lub firmie zewnętrznej PKC, a tym samym pokazanie im jasnych perspektyw na przyszłość” dodaje Arne Puls, dyrektor ds. zasobów ludzkich w firmie MAN.

PKC Group, część Motherson Group, jest zaufanym i uznanym partnerem w globalnej branży pojazdów użytkowych, który rozpoczął działalność w Polsce w 2008 roku.
„Nieustannie szukamy sposobów na rozszerzenie naszej działalności i wspieranie naszych globalnych klientów oraz bycie aktywnymi członkami społeczności, w której działamy”, mówi Jani Kiljala , Prezes PKC Europa i Ameryka Południowa. „Ze względu na rosnące potrzeby biznesowe z przyjemnością oferujemy pracę doświadczonym pracownikom MAN, co stanowi wartość dla obu firm”.

Motherson jest zdywersyfikowanym globalnym specjalistą ds. produkcji i jednym z wiodących światowych dostawców motoryzacyjnych dla producentów OEM. Motherson wspiera swoich klientów z ponad 300 placówek w 41 krajach, wraz z zespołem oddanych profesjonalistów. Dzięki zaufaniu klientów, grupa odnotowała w latach 2021-22 przychody w wysokości 10,5 mld USD i plasuje się wśród 25 największych dostawców motoryzacyjnych na świecie.

Oprócz rozmów z PKC, MAN Bus prowadzi rozmowy ze Związkami Zawodowymi. O dalszych krokach będziemy informować opinię publiczną.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Impel Group
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
Alucrom Sp. z o.o.
Bimax Sp. z o.o.