Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
Sigfox
Wielton, czołowy europejski producent przyczep, naczep i zabudów samochodowych oraz jeden z największych pracodawców w regionie łódzkim, odnotowuje obecnie dalszy spadek liczby pracowników chorych na COVID-19.

Dotychczas zakłady Wieltonu w Wieluniu, dzięki wdrożonym procedurom oraz współpracy z władzami samorządowymi i służbami sanitarno-epidemiologicznymi, utrzymały stabilną działalność nawet w szczycie zachorowań w powiecie wieluńskim.

- Wielton wprowadzając rygorystyczne procedury bezpieczeństwa oraz ścisłą współpracę z organami samorządowymi i instytucjami sanitarno-epidemiologicznymi, skutecznie ograniczył rozprzestrzenianie się koronawirusa w swoich zakładach w Wieluniu. Jak podaje spółka obecnie z ponad 1700 wszystkich pracowników zakładów Wielton w Wieluniu, 7 osób ma aktywne zakażenie wirusem koronawirusem. Stanowi to 0,41% ogólnej liczby zatrudnionych w wieluńskich zakładach. Z kolei na kwarantannie przebywa aktualnie 11 pracowników zakładów Wieltonu. Pozytywnym trendem jest stale rosnąca liczba ozdrowieńców, która łącznie od początku pandemii wynosi już 139 osób - powiedział Piotr Kuś, dyrektor zarządzający Wielton, wiceprezes zarządu Wielton S.A.

W drugim tygodniu sierpnia, w zakładach Wieltonu trwała coroczna przerwa techniczna. Zbiegła się ona w czasie ze wzrostem zidentyfikowanych przypadków pracowników Spółki zarażonych COVID-19 oraz zakwalifikowaniem powiatu wieluńskiego do tzw. czerwonej strefy. Okres przerwy został wykorzystany na przeprowadzenie 1200 testów przesiewowych pracowników. Ponadto, od początku pandemii, Wielton przeprowadził ponad 500 komercyjnych testów wśród zatrudnionych w Wieltonie.

Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki odsetek osób zarażonych, po zakończeniu corocznej przerwy technicznej nasz zakład powrócił do działalności w pełnym wymiarze. Dzięki temu utrzymaliśmy ciągłość produkcji. Zakażenia oraz zakwalifikowanie powiatu do czerwonej strefy nie wpłynęło na nasz łańcuch dostaw. Wszystkie komponenty i materiały niezbędne do produkcji były i są dostarczane na bieżąco. Nasze zakłady w Wieluniu bez przeszkód współpracują z pozostałymi efektywnie funkcjonującymi podmiotami z Grupy Wielton.

Wielton ściśle współpracuje z władzami samorządowymi i służbami sanitarno-epidemiologicznymi oraz pozostałymi instytucjami, które zapewniają pomoc w walce z pandemią. Testy wykorzystane do masowej akcji przesiewowej sfinansowało Województwo Łódzkie przy wsparciu Starostwa Powiatowego. Cały proces przesiewowy w Wieltonie był prowadzony we współpracy z władzami samorządowymi oraz Sanepidem.

- Już od momentu wykrycia pierwszego zakażenia w wieluńskim zakładzie współpraca Wieltonu z władzami i służbami była właściwa i bardzo ważna. Pozytywnie przebiegała wymiana informacji oraz przekazywanie potrzebnych do dochodzenia epidemiologicznego danych o kontaktach między pracownikami. Pozwoliło to nam na szybkie podejmowanie niezbędnych działań i decyzji. Przeprowadzenie badań przesiewowych na tak szeroką skalę było bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa osób pracujących w Wieltonie. Zapobiegło to dalszemu rozprzestrzenianiu się zakażeń. Na ten moment ognisko w Wieltonie jest wygaszone. - powiedziała Barbara Sułkowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidomiologicznej w Wieluniu.

Już przed wyznaczeniem czerwonej strefy w powiecie wieluńskim Wielton wprowadził rygorystyczne procedury i zmian w organizacji pracy. Spółka zapewnia regularną dezynfekcję wszystkich pomieszczeń w zakładach i ograniczyła bezpośrednie kontakty pomiędzy pracownikami. Wielton przyjął procedury postępowania w przypadku wykrycia zakażeń koronawirusa wśród swoich pracowników. Został również powołany sztab monitorujący sytuację zakładach Wieltonu.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego - Poznań Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
Shot Blasting Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Sirit Poland Sp. z o.o.
Novacode Sp. z o.o.