Stokvis Tapes
Manutan
Sandvik
VIA
Aalberts
Gotec
- Miesięczne wynagrodzenia pracowników firmy Marelli Sosnowiec Polska wzrosną średnio o 450 zł brutto - poinformował Aleksander Jacuniak, przewodniczący zakładowej „Solidarności”. Dzięki staraniom organizacji związkowych wzrosły też zarobki w dąbrowskim zakładzie Ficomirrors Polska.

Porozumienie dotyczące wzrostu wynagrodzeń organizacje związkowe działające w Marelli Sosnowiec Polska podpisały z pracodawcą 15 kwietnia. Zagwarantowane w dokumencie podwyżki wejdą w życie w maju. - Konkretne kwoty podwyżek dla poszczególnych pracowników będą uzależnione od grup, do których zostali zaszeregowani i posiadanych przez nich stawek - podkreślił Aleksander Jacuniak.

Podczas rozmów związkowcy zobowiązali się do zawarcia z pracodawcą porozumienia w sprawie trzech dni urlopu zbiorowego na dni wskazane przez pracodawcę w 2022 roku, z czego jeden dzień został już wykorzystany. Nie zgodzili się natomiast na zaproponowaną przez pracodawcę zmianę systemu pracy z pięciu na sześć dni w tygodniu, czyli od poniedziałku do soboty, ale zadeklarowali, że jeśli faktycznie zajdzie taka potrzeba, mogą przystąpić do rozmów na ten temat.

Organizacja „S” z Marelli Sosnowiec Polska obejmuje zasięgiem swojego działania także pracowników Ficomirrors Polska w Dąbrowie Górniczej. W tym zakładzie płace pracowników wzrosły od 1 kwietnia o ok. 317 zł brutto. Kwota ta obejmuje zarówno wzrost stawek godzinowych, jak i premię. W sumie stawki godzinowe zostały podniesione o 1,89 zł brutto.

Porozumienie w tej sprawie związki podpisały z pracodawcą 7 marca. - Oprócz podwyżek wynegocjowaliśmy dwie nagrody w łącznej wysokości 2,6 tys. zł brutto - zaznaczył Jacuniak. Pierwsza z nagród, za dobre wyniki w pracy, wyniosła 1,6 tys. zł brutto i została wypłacona na początku kwietnia. Kolejną, w wysokości 1 tys. zł brutto, pracownicy spółki otrzymają przed Świętami Bożego Narodzenia.

Produkujący lampy samochodowe Marelli Sosnowiec Polska zatrudnia ok. 1400 osób. Z kolei w Ficomirrors Polska (dostawca lusterek samochodowych) pracuje ok. 790 osób.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

GOTEC Polska Sp. z o.o.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
STALMAX Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
Protomatic Sp. z o.o.
Trucksystems.pl Sp. z o.o.