1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
Manutan
CABKA
VIA
Aalberts
Sigfox
Gotec
18 listopada br. w Czechowicach-Dziedzicach miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia nowej fabryki Valeo Siemens eAutomotive Poland Sp z o.o.

W otwarciu wzięli udział m.in. Holger Schwab, prezes Valeo Siemens eAutomotive, Michael Axmann, członek zarządu Valeo Siemens eAutomotive, Magdalena Kolary-Pabich, Site General Manager i członek zarządu Valeo Siemens eAutomotive Poland, pracownicy zakładu i przedstawiciele władz lokalnych.

Pierwszy oddział Valeo Siemens eAutomotive w Polsce został otwarty w 2016 roku w Czechowicach-Dziedzicach.

Początkowo dostawca działał w obiekcie należącym do Valeo. Pod koniec 2019 roku zapadła decyzja o budowie nowej fabryki.

Budowa ruszyła w styczniu 2020 roku. Pomimo licznych wyzwań, takich jak kolejne fale pandemii COVID-19, już w październiku zeszłego roku, zgodnie z planem, rozpoczęto wyposażanie obiektu, który powstał w ramach 7R Beskid Park. Zakład posiada certyfikat green, co oznacza, że budynek został zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

valeo siemens czechowice plant 2021Jak powiedział prezes Holger Schwab już za kilka tygodniu zostanie uruchomiona seryjna produkcja na pierwszej z dwóch planowanych linii produkcyjnych. Spółka Valeo Siemens eAutomotive w Czechowicach-Dziedzicach będzie produkować kompletny silnik elektryczny, który po połączeniu z przekładnią i falownikiem stworzy kompletny napęd samochodu elektrycznego.

Odbiorcą wytwarzanych w Polsce silników będzie koncern Daimler. Początkowo ma być wytwarzanych 170 tys. silników rocznie a po uruchomieniu kolejnej linii - 340 tys. rocznie (w 2023 r.).

Obecnie spółka zatrudnia 180 osób ale do końca przyszłego roku liczba miejsc pracy wzrośnie do ponad 500.

0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Craemer GmbH
EUROTOM Sp. z o.o.
IPS Europe Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
MM Systemy Sp. z o.o.
Heute Service Sp. z o.o.