Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Niespełna rok temu - a dokładnie 23 września 2022 r., polski oddział międzynarodowej Grupy Minth - Mignen Sp. z o.o. z/s w Szprotawie celebrował wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki płyt podwoziowych i komponentów do aut elektrycznych.

Niedługo trzeba było czekać na kolejny kamień milowy na dynamicznej ścieżce rozwoju Mintha, bowiem inauguracja seryjnej produkcji płyt podwoziowych dla głównego klienta spółki koncernu - Grupy Mercedes-Benz AG rozpoczęła się 6 września 2023 r.

Swój pierwszy zakład produkcyjny Grupa Minth zadecydowała zlokalizować w Szprotawie (pow. żagański, woj. Lubuskie) na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Przemysłowej - Lotnisko Wiechlice. Zakład produkcyjny wraz z częścią magazynową i zapleczem infrastrukturalnym zajmować będzie niemal 50 tysięcy m kw., i obejmować powierzchnię 12 hektarów. Rozpoczynająca się produkcja docelowo zapewni pracę około 500 pracownikom (obecnie dostawca zatrudnia około 70 osób - red. AutomotiveSuppliers.pl). W przedsięwzięciu typu JV realizowanym w fabryce swój udział ma także spółka Sanhua Automotive Parts pochodząca z międzynarodowej Grupy Sanhua Aweco Appliance Systems, która również swą polską siedzibę posiada m. in. w Szprotawie i wesprze Minth Group w produkcji podzespołów chłodzących montowanych we wnętrzu produkowanych komponentów, z dodatkową skalą zatrudnienia około 100 osób.
minth szprotawa plant 2023- Wyrażam niezmierną satysfakcję z powodu poczynionych przez nasz zespół postępów. Jestem dumny ze wszystkich członków mojej załogi, którzy przyczynili się do tego, że w tym miejscu po niespełna roku byliśmy w stanie stworzyć zadowalający efekt dla naszego strategicznego klienta. Ufam, że ten czas spędzony na wytrwałej, konsekwentnej i owocnej pracy przekuje się w dalszą dobrą i długotrwałą współpracę z Mercedesem. Odważnie patrzymy w przyszłość, wypatrując na horyzoncie wyzwań. W dalszym ciągu będziemy wytrwale pracować nad kompletnym i finalnym uruchomieniem infrastruktury oraz osiągnięciem pełnej zdolności produkcyjnej. Będziemy nieustannie udoskonalać nasze działania, aby konkurować z innymi dostawcami i rewolucjonizować przyszłość motoryzacji - wskazał Pan Weiwang Wang Prezes Zarządu Mignen Spółka z o.o.

Przypominamy, że inwestycja Mignen w Szprotawie jest warta ponad 80 milionów euro i została objęta zasięgiem pomocy publicznej i pomocy rządowej przewidzianej dla innowacyjnej technologii w naszym regionie. Inwestycja cieszy się również szerokim wsparciem lokalnych władz samorządowych w gminie powiecie i województwie w zakresie aktywizacji i rozwoju.

Minth Group - międzynarodowa firma z grona 100 topowych dostawców OEM (samodzielnych komponentów) dla przedziału dostawców typu Tier 1 branży motoryzacyjnej. Spółka zatrudnia obecnie ponad 18 000 pracowników w 50 zakładach zlokalizowanych na całym świecie, w Chinach, USA, Japonii, Meksyku oraz w Europie: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach i Serbii. Firma prowadzi działalność głównie w sektorze motoryzacyjnym dla szerokiego pola klientów i właścicieli topowych marek samochodowych każdego kontynentów.

W Polsce spółka zarejestrowana pod nazwą Mignen Sp. z o.o. z/s w Szprotawie.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LINEX Sp. z o.o.
Etisoft Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
BARIBAL Group
RAMPF Production Systems GmbH & Co.