Stokvis Tapes
VIA
Endego
20 lutego 2023 r. zarząd FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. powiadomił organizacje związkowe w tej spółce o zamiarze przeprowadzania zwolnień grupowych oraz rozpoczął przewidziane ustawą konsultacje tego zamiaru.

Zgodnie z zawiadomieniem pracodawcy zwolnienia grupowe w  mają objąć około 300 pracowników (z nieco ponad 800 zatrudnionych), w tym 290 bezpośrednio i pośrednio produkcyjnych. Jako przyczynę zamiaru przeprowadzenia zwolnień jest, jak podaje za pracodawcą MOZ NSZZ Solidarność FCA Poland, „w wyniku wprowadzenia przez Komisje Europejską regulacji dotyczących emisji spalin silników spalinowych nastąpił spadek zamówień na silniki, czego konsekwencją jest konieczność zakończenia przez FCA Powertrain Poland produkcji silników TwinAir oraz ograniczenie produkcji silników GSE i SDE”.

- Już w sobotę rozpoczynamy rozmowy. Będziemy analizować nie tylko zakres zwolnień, ale też propozycje pracodawcy dotyczące sposobu restrukturyzacji, w tym także przedstawiony nam pakiet ochrony miejsc pracy - mówi Wanda Stróżyk, przewodnicząca międzyzakładowej NSZZ Solidarność FCA Poland. - Od ponad dziesięciu lat nie mieliśmy tak dużych zwolnień w spółkach objętych naszą działalnością związkową.

FCA Powertrain S.A. planuje przeprowadzić zwolnienia grupowe do końca czerwca 2023 roku.

Zakład w Bielsku-Białej jest jednym z dwóch, obok fabryki w Gliwicach, w którym Grupa Stellantis wytwarza jednostki napędowe.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
Smart Project Rokicki Śliwka Sp. k.a.
SAMES Sp. z o.o.
Gergonne Polska  Sp. z o.o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.