1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
CABKA
VIA
Gotec
baza dostawcow
Sigfox
10 stycznia br. sąd w Seulu zatwierdził przejęcie SsangYong Motor Co. przez koreańskie konsorcjum, kierowane przez producenta samochodów elektrycznych Edison Motors Co.


W tym samym dniu konsorcjum podpisało umowę na przejęcie tego producenta SUVów.

W grudniu 2020 roku SsangYong Motor złożył sądowy wniosek o postępowanie naprawcze ponieważ w związku z pandemią COVID-19 zmagał się z rosnącym zadłużeniem.
Decyzja zapadła po tym jak producent, należący do indyjskiej grupy Mahindra & Mahindra Ltd., nie spłacił 60 miliardów wonów (54,8 miliona dolarów) zobowiązań wobec zagranicznych banków. W kwietniu zeszłego roku SsangYong Motor został objęty zarządem komisarycznym, po raz drugi w swojej historii.


Zgodnie z umową Edison Motors Co. zgodził się na przejęcie SsangYonga za 304,8 mld wonów (254 mln dolarów), a pieniądze z przejęcia zostaną przeznaczone na spłatę części zadłużenia wobec instytucji finansowych. Edison zgodził się również pożyczyć 50 mld wonów kapitału operacyjnego SsangYongowi, aby zabezpieczyć finansowanie bieżącej działalności.

Nowy właściciel ma obowiązek do 1 marca br. przedłożyć sądowi plany naprawcze SsangYonga. SsangYong pozostanie pod zarządem komisarycznym, dopóki sąd nie zatwierdzi planów Edisona, a wierzyciele nie zaakceptują wstępnego planu spłaty zadłużenia.

Edison zapowiedział, że zamierza w ciągu 10 lat przekształcić SsangYong markę, skoncentrowaną na samochodach elektrycznych.

0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Stansefabrikken Automotive
Shot Blasting Sp. z o.o.
Sirit Poland Sp. z o.o.
WROPAK Halina Młyńska
Coro-Tech Sp. z o.o.
HMT HELDENER METALLTECHNIK POLSKA Sp. o.o. & CO Sp. komandytowa