Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Toyota podpisała kontrakt z LG Energy Solution na dostawy baterii do samochodów elektrycznych o łącznej pojemności 20 GWh rocznie od 2025 roku, które trafią do nowych modeli marki produkowanych w USA.

Toyota dąży do redukcji emisji CO2 i chce wprowadzić 30 nowych samochodów z napędem elektrycznym w ciągu najbliższych siedmiu lat. Marka planuje sprzedaż około 3,5 miliona bezemisyjnych pojazdów w 2030 roku. W tym celu pracuje nad nowymi typami baterii, inwestuje w innowacyjne technologie oraz nowe metody produkcji, a także zawiera strategiczne partnerstwa.

W ramach porozumienia z Toyota Motor North America firma LG Energy Solution dostarczy od 2025 roku baterie litowo-jonowe o pojemności 20 GWh rocznie. Produkowane w zakładach w Michigan moduły będą składać się z ogniw zawierających nikiel, kobalt, mangan, aluminium (NCMA). Przeznaczono już 2,85 miliarda euro na rozbudowę linii produkcyjnych wyłącznie na potrzeby Toyoty. Gotowe moduły trafią do fabryki Toyoty w Kentucky, gdzie zostaną zamontowane w nowym modelu samochodu elektrycznego, który będzie powstawał w tych zakładach.

- Toyota chce jak najszybciej ograniczyć emisję CO2, dlatego stałe dostawy dużej liczby baterii litowo-jonowych są kluczowe. Równie ważne jest dla nas budowanie długoterminowych relacji partnerskich w kontekście planów rozwoju samochodów elektrycznych w USA. Z optymizmem patrzymy na współpracę z LG Energy Solution, dążąc do dostarczania produktów, które zaspokoją oczekiwania naszych klientów pod względem jakości i wydajności - powiedział Tetsuo Ogawa, Prezes i Dyrektor Generalny Toyota Motor North America.

Umowa łączy doświadczenie LG Energy Solution w produkcji akumulatorów z technologią Toyoty. Obie firmy dążą do stosowania jak najwydajniejszych baterii w samochodach elektrycznych i stosują innowacyjne rozwiązania. LG Energy Solution nieustannie poprawia bezpieczeństwo swoich baterii NCMA, zwłaszcza pod kątem zarządzania ciepłem.

-Cieszymy się, że lider globalnej sprzedaży samochodów, został naszym klientem. Bazując na naszym 30-letnim doświadczeniu w produkcji akumulatorów litowo-jonowych wesprzemy Toyotę w rozwoju jej gamy samochodów elektrycznych. Dzięki tej umowie zwiększymy naszą produkcję w Ameryce Północnej, co przyczyni się do przyspieszenia elektryfikacji regionu - zaznaczył Youngsoo Kwon, Dyrektor Generalny LG Energy Solution.
LGES_NCMA_Battery_001_Hweb.jpg
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
Lubricant Polska Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.
Impel Group
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.