Manutan
Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
Gotec
Grupa Hyundai Motor ogłosiła dzisiaj, że cztery kluczowe spółki, w tym Hyundai Motor Company (Hyundai Motor) i Kia Corporation (Kia), są teraz członkami grupy klimatycznej RE100, globalnej inicjatywy skierowanej do dużych korporacji zmierzających w kierunku 100% odnawialnych źródeł energii.

Ponadto Hyundai Mobis Co. i Hyundai Wia również zostają członkami grupy RE100. Wszystkie cztery spółki przyłączają się do ponad 350 innych globalnych firm, które planują przyspieszyć wysiłki na rzecz wykorzystania w 100% odnawialnej energii elektrycznej w całej swojej globalnej działalności.

Podczas gdy wszystkie cztery spółki dążą do przejścia w 100% na energię odnawialną do 2050 roku, każda z nich podejmie też niezależne wysiłki, aby osiągnąć wyznaczony cel przed wyznaczonym terminem, jeszcze w 2040 roku; w zależności od warunków podaży i popytu na energię w zagranicznych operacjach.

W ramach celu, jakim jest neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla, cztery spółki planują ustanowienie wspólnego systemu reagowania RE100. Grupa rozważa różne sposoby pozyskiwania energii odnawialnej, takie jak własna produkcja poprzez panele słoneczne, umowy zakupu energii (PPA) z producentami energii wiatrowej i słonecznej, a także zakup w ramach programu „Green Premium” od firmy Korea Electric Power Corporation (KEPCO).

Inne spółki Grupy zgadzają się z koniecznością przejścia w 100% na energię odnawialną i planują aktywnie ją wykorzystywać w swojej przyszłej działalności. Hyundai Transys, Hyundai Kefico, Hyundai Partecs, Hyundai Capital, Hyundai NGV i Mocean będą współpracować z Hyundai Motor. Z Kią nawiąże współpracę klub baseballowy Kia Tigers. HL GreenPower, Hyundai IHL i GIT będą współpracować z Hyundai Mobis. Natomiast Wia Magna Powertrain i Hyundai Wia Turbo rozpoczną kooperację z Hyundai Wia.

Grupa planuje osiągnąć swój cel neutralności węglowej na różne sposoby, także poprzez inicjatywę RE100. Grupa zbuduje przyjazną dla środowiska inteligentną fabrykę w celu wydajnej produkcji, przyspieszenia elektryfikacji pojazdów i wspierania neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w globalnym łańcuchu dostaw.

RE100 to prowadzona od 2014 roku, przez Climate Group i CDP, globalna inicjatywa skupiająca najbardziej wpływowe firmy na świecie zaangażowane w wykorzystanie 100% odnawialnej energii elektrycznej. Aby zostać jej członkiem, firmy muszą wytwarzać znaczny ślad energetyczny (tj. 100 GWh rocznie) i są zobowiązane do przedstawienia średnio- i długoterminowych planów zabezpieczenia energii odnawialnej w ciągu roku od przystąpienia do tej inicjatywy. Do RE100 należy ponad 350 globalnych firm.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ebalta Polska
Seifert Polska Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
 bekuplast S.A.
Fromm Poland Sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.