Manutan
Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Gotec
30 listopada 2021 r. Stellantis N.V. oraz Factorial Energy ogłosiły podpisanie umowy o współpracy mającej na celu rozwój technologii akumulatorów trakcyjnych wysokiego napięcia z elektrolitem stałym firmy Factorial.

Umowa obejmuje również strategiczną inwestycję ze strony Stellantis.

„Nasza inwestycja w firmę Factorial i innych uznanych partnerów specjalizujących się w rozwoju akumulatorów zwiększy szybkość i sprawność działania niezbędną do wprowadzenia najnowocześniejszych technologii do naszego portfolio pojazdów elektrycznych”, powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis. „Inicjatywy takie jak ta skrócą czas wprowadzania produktów na rynek i sprawią, że przejście na technologię opartą na elektrolicie stałym będzie bardziej opłacalne".

Firma Factorial opracowała przełomową technologię elektrolitu stałego, która rozwiązuje kluczowe problemy utrudniające przyjęcie się na szeroką skalę pojazdów elektrycznych: zasięg i bezpieczeństwo.

„To wielki zaszczyt współpracować z firmą Stellantis, wiodącym graczem na rynku mobilności, który w swoim portfelu ma jedne z najbardziej kultowych marek samochodowych na świecie", powiedział Siyu Huang, współzałożyciel i dyrektor generalny Factorial Energy. „Jest to dla nas niesamowita okazja, aby przyspieszyć wprowadzenie naszej czystej, wydajnej i bezpiecznej technologii akumulatorów z elektrolitem stałym na rynek masowy".

Podczas EV Day w lipcu 2021 roku, Stellantis ogłosił swój cel wprowadzenia do 2026 roku pierwszej konkurencyjnej technologii akumulatorów z elektrolitem stałym.

Firma Factorial opracowała technologię FEST™ (Factorial Electrolyte System Technology), która wykorzystuje opatentowany materiał w postaci stałego elektrolitu, umożliwiający bezpieczne i niezawodne działanie ogniw, dzięki wysokonapięciowym i wysokowydajnym elektrodom i która została zatwierdzona w ogniwach 40 Ah, działających w temperaturze pokojowej. FEST™ jest bezpieczniejsza niż tradycyjna technologia litowo-jonowa, zwiększa zasięg i można ją łątwo zintegrować z istniejącą infrastrukturą produkcyjną akumulatorów litowo-jonowych.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Trucksystems.pl Sp. z o.o.
Poli sp. z o.o.
HMT HELDENER METALLTECHNIK POLSKA Sp. o.o. & CO Sp. komandytowa
Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
Malbox The Stamping Company
BeGC Polska Sp. z o.o.