Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
11 grudnia 2023 r. został oficjalnie uruchomiony montaż aut w fabryce Stellantis w Tafraoui niedaleko Oranu (Algieria). W wydarzeniu wzięli udział m.in. Carlos Tavares, dyrektor eneralny Stellantis, Ali Aoun, algierski minister przemysłu i produkcji farmaceutycznej oraz Samir Cherfan, dyrektor operacyjny Stellantis na Bliski Wschód i Afrykę.

Zakład niedaleko Oranu to efekt umowy dotyczącej specyfikacji motoryzacyjnych, podpisanej w listopadzie 2022 r. z Algierską Agencją Promocji Inwestycji (AAPI), potwierdzającej umowę ramową z 13 października tego samego roku. Umowa zapoczątkowała rozwój działalności przemysłowej, posprzedażnej i części zamiennych dla FIAT. Stellantis i jego dostawcy zaangażowali się w inwestycję początkowo przekraczającą 200 milionów euro.

Fabryka w Tafraoui, zajmująca powierzchnię 80 akrów, będzie miała początkowo zdolność montażową 90 tys. samochodów rocznie, obejmującą gamę czterech modeli, począwszy od Fiata 500 i Fiata Doblò. W 2024 roku zaplanowano zmontować w systemie SKD 40 tys. pojazdów. Do 2026 roku zakład osiągnie produkcję 90 tys. sztuk w systemie CKD, łącznie z procesami tłoczenia, spawania i malowania.

- Nasz plan Dare Forward 2030 przewidywał włączenie Algierii w regionalną przyszłość Stellantis i dziś jesteśmy dumni, że zrealizowaliśmy ten plan, wprowadzając markę Fiat do kraju i dostarczając wspaniałe modele naszym algierskim klientom poprzez produkcję samochodów w Algierii - powiedział dyrektor generalny Stellantis Carlos Tavares. - To początek drogi wzrostu i rozwoju z korzyścią dla obywateli Tafraoui i klientów z Algierii.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LINEX Sp. z o.o.
RADMOT Sp. z o.o.
MRS ELECTRONIC Sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
SJM EUROSTAT SAS