Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
4 czerwca br. w fabryce KIA Slovakia w Tepličce nad Váhom, niedaleko Żyliny, świętowano wyprodukowanie 5-milionowego samochodu od uruchomienia produkcji 6 grudnia 2006 roku.

Jubileuszowym autem był egzemplarz modelu KIA Sportage HEV, który trafi do klienta ze Słowacji.

Spośród pięciu milionów wyprodukowanych pojazdów ponad 2,5 miliona przypada właśnie na ten model. Tuż za nim plasuje się Ceed, których wyprodukowano ponad 2,1 miliona. Pozostała część przypada na modele Kia Venga i Hyundai ix35, które nie są już wytwarzane.

Dziennie wytwarzanych jest niemal 1 500 egzemplarzy Ceed i Sportage, które trafiają do klientów w ponad 80 krajach. W ostatnich latach głównymi rynkami eksportu Kia Slovakia są Wielka Brytania, Niemcy i Hiszpania. Natomiast najwięcej zelektryfikowanych pojazdów trafiło do Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Szwecji.

Łączna wartość inwestycji koreańskiego koncernu na Słowacji przekroczyła 2,3 miliarda euro.

W zakładzie pracuje około 3,8 tys. osób, a średni czas zatrudnienia pracowników wynosi 11 lat. Spośród obecnej kadry ponad 1,3 tys. pracowników pracuje  od ponad 15 lat

W 2023 roku w Żylinie została wyprodukowana rekordowa liczba 350,2 tys. samochodów, o 12 proc. więcej niż rok wcześniej. KIA Slovakia jest także producentem silników, które wykorzystywane są również w produkcji aut w fabryce Hyundai Motor Manufacturing Czech.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
Kempny Komponenty
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.