Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia medialne, że BYD zainwestuje w Turcji. 8 lipca w obecności Prezydenta Turcji została podpisana umowa z chińskim koncernem motoryzacyjnym, poinformowało tureckie ministerstwo przemysłu i technologii.

BYD reprezentował jej założyciel i przewodniczący Wang Chuanfu.

W ramach umowy chiński producent w niewymienionej w komunikacie lokalizacji wybuduje kosztem 1 mld euro fabrykę, w której będą produkowane zarówno auta z napędem elektrycznym jak i hybrydowym. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na koniec 2026 roku. Docelowe zdolności produkcyjne to 150 tys. aut rocznie. BYD planuje zatrudnić 5 tys. osób.

Co ciekawe, pod koniec grudnia zeszłego roku rząd Węgier informował o podobnej inwestycji BYD, która ma zostać zrealizowana w mieście Szeged, niedaleko granicy z Serbią i Rumunią. Zarówno BYD jak i strona węgierska nie podały wówczas ani wartości inwestycji, zdolności produkcyjnych ani kiedy ma ruszyć seryjna produkcja. Powstaje więc pytanie czy fabryka w Turcji będzie drugim zakładem BYD w tej części świata czy producent zrezygnował z inwestycji na Węgrzech?

Jak informują media rząd Turcji ma prowadzić negocjacje z innym chińskim koncernami motoryzacyjnymi - Chery, a także MG i Great Wall Motor. Uruchomienie produkcji w tym kraju pozwoliłoby firmom z Kraju Środka ominąć cła wyrównawcze, które właśnie prowadziła Unia Europejska.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Etyfol
Alucrom Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
Lubricant Polska Sp. z o.o.