Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Zniszczenie przez powódź w sierpniu zakładu komponentów na Słowenii powoduje ograniczenia w produkcji samochodów osobowych i pojazdów użytkowych w kolejnych fabrykach Grupy Volkswagena.

Przypomnijmy, że z powodu braku części niezbędnych do produkcji silników od dostawcy ze Słowenii, przez dziewięć tygodni, od 11 września do 12 listopada, zostanie zatrzymany montaż aut w zakładzie Volkswagen Autoeuropa w Portugalii.

Media w kolejnych krajach informują, że kryzys w dostawach zaczyna uderzać w inne fabryki niemieckiego koncernu samochodowego. Już za kilka dni zostanie wprowadzony skrócony czas pracy w głównej fabryce VW w Wolfsburgu (modele Golf / Golf Variant, Touran, Tiguan i Seat Tarraco). Będzie on utrzymany przez trzy tygodnie, począwszy od 11 września. Ograniczenia mają zniknąć na początku października.

Ponadto w fabryce w Emden mają się zdarzać się pojedyncze dzienne zmiany.

Niedobory odczuwają także zakłady Škoda Auto w Czechach. Jak informują Hospodářské noviny rzecznik tej marki Ivana Povolná potwierdziła, że Škoda zmniejszyła import części ze Słowenii do swoich fabryk. Sprowadzanych jest natomiast wystarczająco dużo komponentów z innych źródeł. „Jednak nie można wykluczyć częściowych ograniczeń produkcji w zakładach w Mladej Boleslav i Kvasinach. Nasze zespoły ciężko pracują, aby zmniejszyć wszelkie skutki do minimum i dostarczać jak najwięcej samochodów naszym klientom”, powiedziała Povolná.

Ograniczenia dotyczą również zakładów należących do marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Produkcja zostanie zmniejszona w fabryce w Hanowerze. „W obecnym stanie musimy przygotować się na fakt, że tutaj w Hanower nie będziemy w stanie produkować samochodów z silnikiem spalinowym przez kilka tygodni od połowy września”, powiedział w niedzielę dla agencji dpa rzecznik firmy. Wytwarzanie modelu VW T 6.1, na która przypada największa część produkcji, ma zostać całkowicie zawieszone.

Do VW Samochody Dostawcze należą także zakłady spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni. O ewentualnym wpływie niedoboru komponentów na zakłady w Polsce, poinformujemy jak tylko otrzymamy informację od rzecznik prasowej VW Poznań.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Takoni Sp. z o.o.
MRS ELECTRONIC Sp. z o.o.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Bimax Sp. z o.o.
NESDESIGN Sp. z o.o.