Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Myzer (do 15.05.2021)
Grafe (do 17.12.2020)
VIA (do 31.12.2020)
Solar (do 25 czerwca2021)
Icetech (do 21.10.2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podpisał umowę pożyczki na kwotę 350 milionów dolarów wsparcia finansowania pierwszej w Europie gigafabryki ogniw litowo-jonowych Northvolt Ett w Szwecji.

Finansowanie jest wspierane przez Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS), główny filar Planu Inwestycyjnego dla Europy. W 2018 roku EBI wsparł również utworzenie linii demonstracyjnej Northvolt Labs, która wyprodukowała swoje pierwsze ogniwa akumulatorowe pod koniec 2019 roku i utorowała drogę do pierwszej w Europie gigafabryki tej firmy.

Nowa gigafabryka jest obecnie w budowie w Skellefteå w północnej Szwecji - regionie, w którym znajduje się znaczący klaster surowcowy i górniczy, o długiej historii produkcji procesowej i recyklingu. Biorąc pod uwagę czystą bazę energetyczną regionu, budowa fabryki w północnej Szwecji umożliwi firmie wykorzystanie 100 proc. energii odnawialnej w swoich procesach produkcyjnych.

Northvolt Ett będzie głównym zakładem Northvolt, w którym będzie się odbywać przygotowanie aktywnych materiałów, montaż ogniw, recykling i urządzenia pomocnicze. Rozwijając się do pełnej pojemności, Northvolt Ett będzie produkować 16 GWh rocznie w swojej początkowej fazie, która w późniejszym etapie może zostać zwiększona do 40 GWh. Akumulatory Northvolt są przeznaczone do użytku w motoryzacji, magazynach energii oraz przemysłowych i przenośnych aplikacjach.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Trojan Manufacturing (UK) Ltd
Plasma Point Polska
Stjorsen Polska
Müller - Die lila Logistik Polska Sp. z o.o.
KLG Sp. z o.o.
Coko-Werk Polska Sp. z o.o.