Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Popularność samochodów elektrycznych systematycznie rośnie, a w ślad za tym idzie rozwój sieci publicznych stacji ładowania. Zmienia się również technologia - najnowsze auta na prąd reprezentują konsekwentny postęp w dziedzinie efektywności i gęstości energii, dzięki czemu zapewniają zasięgi pozwalające na komfortowe odbywanie dalszych podróży.

W odpowiedzi na rynkowe trendy firma SIXT Polska poszerza swoją ofertę samochodów na wynajem o pojazdy elektryczne. Już teraz docenia je wielu klientów, m.in. ze względu na możliwość poruszania się buspasem, bezpłatnego parkowania oraz łatwego znalezienia miejsca parkingowego bezpośrednio przy ładowarce w miastach, a także wysokie osiągi i niespotykany komfort – napęd elektryczny pracuje niezwykle cicho i idealnie płynnie, a natychmiast dostępny moment obrotowy umożliwia błyskawiczne przeprowadzanie manewrów wyprzedzania.

Decydując się na poszerzenie floty aut elektrycznych na wynajem, firma SIXT Polska wybrała pojazdy Mercedes-Benz: kompaktowe SUV-y EQA i EQB oraz modele klasy wyższej EQE i EQE SUV. Łącznie to 65 samochodów. - Mercedes-Benz strategicznie widzi swoją przyszłość w samochodach elektrycznych, a przekazanie 65 takich pojazdów do floty SIXT Polska jest najlepszym dowodem na to, że elektromobilność zyskuje szeroką akceptację i cieszy się coraz większym zainteresowaniem oraz zaufaniem także w segmencie najmu krótko- i długoterminowego. Elektryczne Mercedesy są wyjątkowo wydajne i sprawnie się ładują, a nasz przyjazny ekosystem usług ładowania Mercedes me Charge na czele z inteligentną nawigacją pozwala użytkować je w autentycznie intuicyjny sposób. Warszawski dealer Mercedes-Benz Auto Idea przekazał firmie SIXT Polska szerokie portfolio naszych aut na prąd, od kompaktowych SUV-ów EQA i EQB po modele klasy wyższej, EQE - podkreślając, że jako Mercedes-Benz już dziś jesteśmy gotowi dostarczać klientom wymarzone samochody elektryczne dostosowane do ich potrzeb - powiedział Marcin Kwoka, COO, Head of Market Operations w Mercedes-Benz Polska.

Mercedes-Benz już na wczesnym etapie rozpoczął transformację w kierunku elektromobilności, gromadząc cenne doświadczenie, a dziś oferuje auta na prąd praktycznie w każdym segmencie rynku, w którym jest obecny. Elektryczne samochody z gwiazdą reprezentują kompleksową koncepcję efektywności, począwszy od nienagannej aerodynamiki przez wydajne silniki elektryczne i pojemne akumulatory aż po układ zarządzania temperaturą z seryjną pompą ciepła oraz wydajne ładowanie – wysoka moc ładowania jest tu osiągana w szerokim zakresie stopnia napełnienia baterii, nawet powyżej 80%. Wybrane modele na życzenie oferują też przydatną na co dzień ładowarkę AC o mocy 22 kW.

Nabywca elektrycznego Mercedesa ma do dyspozycji cały ekosystem usług z dziedziny elektromobilności, w tym inteligentną nawigację, która automatycznie planuje postoje na uzupełnianie energii i odpowiednio przygotowuje akumulator, oraz kartę Mercedes me Charge, zapewniającą łatwy dostęp do stacji różnych dostawców, bez konieczności osobnej rejestracji. Efektywną jazdę ułatwia asystent, który na bieżąco kontroluje zużycie energii i może podsuwać wskazówki pozwalające uzyskać większy zasięg, a także rozbudowana rekuperacja z trybem automatycznym, uwzględniającym przebieg trasy.

W rezultacie elektryczne modele Mercedes-Benz oferują wiodące parametry ładowania i efektywności oraz imponujące zasięgi. Na przykład w przypadku modelu EQA 250+ o mocy 190 KM, z akumulatorem o użytecznej pojemności 70,5 kWh, zasięg w realistycznym cyklu mieszanym WLTP wynosi 558 km. Z kolei przestronna limuzyna EQE 350+ o mocy 292 KM, z akumulatorem o pojemności 96 kWh netto, na jednym ładowaniu w tym samym cyklu przejedzie aż 687 km. Przy średnim przebiegu na poziomie 15-20 tys. km rocznie umożliwia to ładowanie rzadziej niż raz w tygodniu.

Samochody dostarczył warszawski dealer Mercedes-Benz Auto Idea. – Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie takimi pojazdami zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i flotowych. Zwiększająca się świadomość społeczeństwa oraz firm związana z zanieczyszczaniem środowiska pozwala nam jako dealerowi nieustanie rozwijać się w kierunku rosnącej sprzedaży samochodów elektrycznych. Cieszymy się, że razem z naszym wieloletnim partnerem biznesowym, jakim jest SIXT Polska, możemy rozwijać kanał sprzedaży flotowej samochodów lokalnie zeroemisyjnych – komentuje Piotr Kowalski, Dyrektor Oddziału Warszawa-Łomianki firmy Auto Idea.

SIXT Polska, jako jedna z wiodących firm w branży wynajmu samochodów, konsekwentnie dąży do redukcji emisji CO2 oraz poprawy efektywności energetycznej. - Zmieniające się trendy globalne oraz preferencje konsumentów jasno wskazują, że rynek aut elektrycznych będzie rósł. Decyzja SIXT Polska o partnerstwie z Mercedes-Benz to krok w kierunku przyszłości, w której mobilność będzie bardziej zrównoważona. Zależy nam na tym, aby zapewnić naszym klientom markę premium samochodów, również w segmencie aut elektrycznych - skomentował Łukasz Żurek, Prezes SIXT Polska.

Aby dodatkowo zachęcić do wyboru aut elektrycznych, SIXT Polska gwarantuje w swojej ofercie szereg udogodnień. W usłudze wynajmu długoterminowego nie ma konieczności wpłacania kaucji, a warunki zapewniają pełen serwis, ubezpieczenie oraz opony. Klient ma także możliwość skonfigurowania wspominanej karty Mercedes Me Charge, która umożliwia bezgotówkowe ładowanie w preferencyjnych cenach na większości stacji ładowania w Polsce.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
METCHEM Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.