Stokvis Tapes
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
Aalberts
VIA
CABKA
Gotec
Sigfox
baza dostawcow
W przyszłym roku samochody Tesli zjadą z linii montażowej w Grünheide w Brandenburgii. Na razie planowane jest tam 12 tysięcy miejsc pracy, które Elon Musk reklamuje na Twitterze.

Tweetem w języku niemieckim szef Tesli Elon Musk rekrutował pracowników do swojej planowanej fabryki w Grünheide w Brandenburgii. „Proszę, pracujcie w Tesla Giga Berlin! To będzie super zabawa!”, tweetował przedsiębiorca w nocy. Musk odwiedził Niemcy w zeszłym tygodniu, w tym także plac budowy w Brandenburgii.

Według władz landowych, fabryka amerykańskiego pioniera samochodów elektrycznych może stworzyć znacznie więcej miejsc pracy niż wcześniej szacowano. „W przyszłości zakład Tesli w Grünheide może zatrudniać do 40 tysięcy pracowników, w zależności od rozwoju rynku”, powiedział minister gospodarki Brandenburgii Jörg Steinbach (SPD) dziennikowi „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Obecne plany producenta samochodów przewidują, że około 12 tysięcy pracowników będzie produkować do 500 tysięcy samochodów elektrycznych rocznie. Jak podał rząd Brandenburgii, dostępne są już profile wymagań dla pierwszych 6000 miejsc pracy.

Więcej w Deutsche Welle.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Shot Blasting Sp. z o.o.
Malbox The Stamping Company
GOTEC Polska Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Coro-Tech Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)